Zpět na » Serie A » Lukaku se do Londýna vracet nechce, kluby se dohodly na prodloužení hostování

Lukaku se do Londýna vracet nechce, kluby se dohodly na prodloužení hostování

Lukaku se do Londýna vracet nechce, kluby se dohodly na prodloužení hostování © skysports.com - Inter odmítl velkorysou nabídku londýnské Chelsea. Ta chce znovu získat belgického útočníka

0

Líbilo se

24.07. - Belgický útočník je v Miláně spokojený a do Londýna se podle vlastních slov vrátit nechce. Původně jednoleté hostování, už bylo s předstihem prodlouženo a mezi Chelsea a Interem panuje dohoda o tom, že bude hostování Lukaka prodlouženo až do roku 2024.

Formálně je Romelo Lukaku stále hráčem londýnské Chelsea, není mu tedy nikterak platné, že si postaví hlavu a novinářům bude tvrdit, že se do Premier League již nechce vracet. Nicméně značně monotónní prohlášení ze strany belgického útočníka nesou ovoce.

Chelsea Lukaka do Interu Milán zapůjčila na jednoleté hostování, více ani s ohledem na současná pravidla není možné. Londýnský klub by jistě upřednostnil, pokud by Inter hráče na konci příští sezóny odkoupil, nicméně tato možnost je velmi nepravděpodobná. Proto se oba kluby již v předstihu dohodly na tom, že hostování bude po jeho vypršení v příštím roce obnoveno o další sezónu.

V tuto chvíli nemá dohoda pevný rámec a jedná se pouze o gentlemans agreement, nicméně touha Big Roma setrvat v italské Serii A je velká a otevírá cestu podobnému řešení. Navíc není vyloučeno, že se hodnota belgického hráče s postupem času sníží a jeho ekonomická zátěž částečně umoří. Za dva roky může být vše ještě jinak, ale třeba bude finanční situace Interu odlišná a v létě 2024 dojde na definitivní přestup.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it, calciomercato.com

Nejnovější články