Zpět na » Serie A » Juventus neuplatní opci na koupi Moraty

Serie A - Juventus neuplatní opci na koupi Moraty

Juventus neuplatní opci na koupi Moraty © rassegnastampa.news - Alvaro Morata v Juve pokračovat nebude

0

Líbilo se

19.05. - Juventus ve čtvrek oficiální cestou oznámil Atléticu Madrid, že na Alvara Moratu neuplatní opci na koupi a hráč se tak vrátí po dvou sezónách zpět do Madridu. Po Dybalovi a Bernadeschim je Morata již třetím útočníkem Juventusu, který se v příští sezóně v dresu bianconeri již neukáže.

Alvaro Morata byl do Juventusu zapůjčen v létě 2020 z Atlética Madrid ale nebylo to poprvé, kdy se ocitl v dresu bianconeri. V Turíně působil již v sezónách 2014/15 a 2015/16, poté se ale přes Real Madrid a Chelsea dostal až do Atlética Madrid. V žádném z týmů ale Alvaro Morata naplno neprorazil a nikde nevydržel déle než dva roky.

Bohužel ani v Juventusu tuto statistiku nenapraví, bianconeri totiž Atléticu oznámili s mírným předstihem, že na Moratu neuplatní opci. Ta byla ve výši 35 milionů eur, kterou Juventus aktuálně nemá k dispozici a Atlético není ochotno vyjednávat ani o žádné slevě. Z Alvara Moraty se ovšem tím stává „nepohodlné zboží“, protože v plánech trenéra Simeoneho Alvaro Morata nefiguruje.

Útočník španělské reprezentace v letošní sezóně Serie A nasbíral 35 startů, které korunoval devíti brankami a sedmi nahrávkami. V Lize mistrů a v italském poháru pak přidal po dalších dvou brankách. Alvaro Morata paradoxně odchází z Juventusu ve svém nejlepším okamžiku od návratu do Turína a ve chvíli, kdy se zdálo, že by v příštím roce mohl tvořit stabilní útočnou dvojici s Vlahovičem, se kterým si na hřišti výborně rozumí.

Andrea Suttnerová / marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články