Zpět na » Serie A » Juventus má pod palcem další vycházející hvězdu Serie A. Z Fiorentiny přichází Chiesa

Juventus má pod palcem další vycházející hvězdu Serie A. Z Fiorentiny přichází Chiesa

Juventus má pod palcem další vycházející hvězdu Serie A. Z Fiorentiny přichází Chiesa © 90min.com - Řady Juventusu Turín obohatí někdejší soupeř Federico Chiesa

0

Líbilo se

06.10. - Na samotný závěr přestupního okna si úřadující mistr italské nejvyšší soutěže nechal možná svůj nejzajímavější příchod tohoto léta. Kádr Juventusu Turín, který od nové sezóny vede zatím v trenérském řemesle minimálně ozkoušený Andrea Pirlo, doplní Federico Chiesa. Odchovanec Fiorentiny se ze svého mateřské klubu stěhuje prostřednictvím dvouletého hostování s povinnou opcí.

Oproti mnohým dalším zahraničním soutěžím, kde se ještě mohou uskutečňovat vnitrostátní transfery, v Itálii nastavili konec termínu striktně na 5. října ve 20:00. Právě až do tohoto data si museli fanoušci Staré dámy počkat na vzrušující příchod.

Juve se s Fialkami domluvilo na Chiesově hostování do roku 2022, jemuž pak bude následovat oficiální převedení hráčovy registrace pod turínský mančaft. Za nadcházející sezónu zaplatí Juventus tři milióny euro, o rok později sedm miliónů a následně přinejmenším čtyřicet miliónů evropské měny. Zmíněná konečná platba by ovšem s různými bonusy mohla vzrůst až na šedesát miliónů.

Angažování 22letého hráče je okamžitou reakcí na hostování Douglase Costy zpět v Bayernu Mnichov, které se rovněž podařilo dotáhnout teprve včera. Silné konkurenci ovšem Chiesa bude na pravém kraji ofenzivní linie čelit i tak. Přes léto totiž do týmu přibyl podobně perspektivní Dejan Kulusevski a zapomínat bychom neměli ani na zraněného Federica Bernadeschiho.

Nejlukrativnější ze tří křídelníků ale disponuje, v porovnání kupříkladu s Kulusevskim, navzdory svému relativně nízkému věku značným obnosem zkušeností. V dresu Fiorentiny nastupuje rodilý Janovan pravidelně od roku 2016 a devatenáct startů má dokonce i za seniorskou italskou reprezentaci. Loňský ročník Serie A mu vynesl celkem deset gólů a devět asistencí, letos se zatím na ligové scéně zapsal jednou vstřelenou brankou a rovněž jednou finální nahrávkou.

Vojtech Olšr / skysports.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články