Zpět na » Serie A » Chiellini: Sarri mění DNA Juventusu

Serie A - Chiellini: Sarri mění DNA Juventusu

Chiellini: Sarri mění DNA Juventusu © skysports.com - Giorgio Chiellini

2

Líbilo se

26.08. - Řízný stoper Giorgio Chiellini v rozhovoru se Sky Sports Italia přiznává, že se nový kouč Maurizio Sarri nebojí úpravý dosavadních trendů v italském velkoklubu. Střelec vítězné branky z prvního ligového kola proti Parmě se také rozhovořil o Paulo Dybalovi, který si v létě malém balil kufry.

„Jsem spokojeni s výsledkem, stále se ale ještě musíme dostat do plného zápasového tempa,” vyjádřil se stručně kapitán k výhře 0:1 na půdě Parmy, kde kvůli zápalu plic hlavní trenér Sarri chyběl.

Myslím si, že nám více chybí přes týden na tréninkových jednotkách. Za těch devadesát minut u postranní čáry neudělá takový rozdíl,” přiznala opora Staré dámy. „Snad je na nás za ten výkon hrdý. Dokázali jsme týmového ducha a vítěznou mentalitu, v dalších utkáních budeme jen růst.

Na stadionu Ennia Tardiniho však v sobotu přílišná stopa Sarriho herního stylu k vidění nebyla. „V týmu máme skvělé fotbalisty, kteří chtějí s příchodem nového kouče zase trochu pozvednout laťku pro zbytek ligy. Maurizio se snaží postupně provést jisté změny v našem DNA, základy ale zůstavají stejné. Dle mého názoru je toto ten správný postup,” opáčil rodák z Pisy.

Menším překvapením na soupisce Juventusu byla absence Paula Dybala, jehož v útoku zastoupil krajan Gonzalo Higuain. Na otázku ohledně hvězdného kolegy, který však proti Parmě zastal roli nevyužitého náhradníka, reagoval Chiellini: „Paulo trénoval s plným nasazením. Samozřejmě, pro žádného hráče není příjemné sedět na lavičce, ale ve fotbale hraje koneckonců hlavní roli tým. Dybala to moc dobře ví a odvádí svou práci na sto procent.

Po tříbodovém vstupu do letošního ročníku Serie A čeká Juventus hned v druhém kole namotivovaná Neapol. K zápasu, který ještě stále nebude moci přímo ovlivnit nemocný Maurizio Sarri, nastoupí obhájci titulu příští týden v sobotu od 20:45.

Vojtech Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Nejnovější články