Zpět na » Serie A » Tréner Juventusu Sarri se kvůli nemoci nezúčastní zápasů proti Neapoli a Parmě

Serie A - Tréner Juventusu Sarri se kvůli nemoci nezúčastní zápasů proti Neapoli a Parmě

Tréner Juventusu Sarri se kvůli nemoci nezúčastní zápasů proti Neapoli a Parmě © skysports.com - Maurizio Sarri

1

Líbilo se

23.08. - Maurizio Sarri vynechá úvodní dva ligové duely Juventusu. Nejdříve bude chybět tuto sobotu na půdě Parmy, načež oželí také domácí utkání s Neapolí, kde dříve působil. Na vině je zápal plic.

Šedesátiletý stratég, který do Turína přišel toto léto po angažmá v londýnské Chelsea, ve čvrtek byl podroben podrobnější prohlídce. Ta dokázala zlepšení zdravotního stavu oproti původní diagnóze.

Sarri také navštívil tréninkové centrum Juve, aby prohodil pár slov s dalšími zaměstnanci. Ani přesto však svízelná nemoc nepustí hlavního kouče do zítřejší ligové premiéry obhajujících mistrů.

Oficiální prohlášení klubu znělo následovně: „Maurizio Sarri podstoupil další lékařské prohlídky, jež ukázaly pozitivní průběh léčby. V zájmu plného zotavení ze zápalu plic ale ještě nebude na lavičce ve střetnutích s Parmou a Neapolí.

Toto rozhodnutí učinili odborníci, aby umožnili trenérovi co nejrychlejší návrat do běžné aktivity,” dále uvedl italský celek.

Minulou sezónu Sarri dovedl Chelsea k třetímu místu v Premier League a trofeji pro vítěze Evropské ligy. Ve finále zdolali Blues londýnského rivala Arsenal 4:1.

Někdejší amaterský fotbalista nebude moci ovlivnit ani utkání druhého ligového kola s Neapolí. Pro zkušeného kouče by se přitom jednalo o pikantní zkušenost, na jihu Itálie totiž Sarri mezi lety 2015 a 2018 působil.

Vojtech Olšr / skysports.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články