Zpět na » Serie A » Sarri definitivně přebírá Juventus, na Chelsea čeká odstupné

Serie A - Sarri definitivně přebírá Juventus, na Chelsea čeká odstupné

Sarri definitivně přebírá Juventus, na Chelsea čeká odstupné © zimbio.com, fotbalportal.cz - Maurizio Sarri má za sebou premiéru

0

Líbilo se

16.06. - Italský kouč Maurizio Sarri se po jediné sezóně v Londýně vrací na Apeninský poloostrov. Dnes oficiálně podepsal tříletou dohodu s turínským Juventusem. A úkol má pro následující sezóny jasný - se Starou dámou se pokusí uspět v Lize mistrů.

Maurizio Sarri neprožil v Londýně špatný rok. S Chelsea došel do finále Carabao Cupu, kde jeho družina nestačila na Manchester City.

V Premier League vybojoval skvělou třetí pozici za bezkonkurenčním duem Manchester City - Liverpool a v Evropské lize nakonec mohl se svým týmem oslavit zisk mistrovské trofeje.

Během sezóny byl ale Sarri často kritizován za svou fotbalovou filozofii a několikrát neměl daleko k předčasnému propuštění. Nakonec ale odchází na vlastní žádost. Tu vyřídil jeho agent Fali Ramadani.

Sarri se dnes stal oficiálně novým koučem turínského Juventusu, který po sezóně opustil Massimiliano Allegri. Hlavním problémem byla Liga mistrů, kde Allegri znovu se Starou dámou neuspěl. Právě ušatý pohár bude hlavním cílem zkušeného Itala.

Ten podepsal v Turíně tříletou smlouvu, i když podle italských médií má jít o dvouletý kontrakt s opcí na třetí sezónu.

Shoda nepanuje ani s odstupným, které Chelsea dostane. Zatímco v Itálii se hovoří o částce 1,1 milionů liber, podle SkySports by měl vítěz Evropské ligy obdržet 5 milionů liber.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Tomáš Dvořák / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články