Zpět na » Serie A » Guardiola odmítl 20 milionů od Juventusu. A možná po následující sezóně skončí

Guardiola odmítl 20 milionů od Juventusu. A možná po následující sezóně skončí

Guardiola odmítl 20 milionů od Juventusu. A možná po následující sezóně skončí © mundodeportivo.com - Pep Guardiola

0

Líbilo se

12.06. - Vedení Juventusu Turín zoufale hledá trenéra. Poté, co lavičku Staré dámy opustil před pár týdny Massimiliano Allegri, marně shání odborníka, který by převzal otěže mužstva, jež sice poosmé v řadě vyhrálo Serii A, ale jeho snaha dobýt pohárovou Evropu byla marná.

Ačkoliv si Juventus Turín mohl zařadit do vitríny s trofejemi další exemplář z domácí ligové soutěže Serie A, mimochodem rekordní osmý v řadě, což demonstruje jeho absolutní nadvládu nad italským calciem, přeci jen cílem bianconerri byl zisk ušatého poháru za výhru v Lize mistrů.

Jenže pouť La Vecchia Signora skončila už ve čtvrtfinále soutěže na štítu Ajaxu Amsterdam a tak loňská megainvestice v podobě angažování Cristiana Ronalda z Realu Madrid za 112 milionů eur vyšla prozatím vniveč. Navíc trenérské křeslo opustil po pěti letech ve funkci Massimiliano Allegri.

Právě za něj potřebuje Juve nutně najít náhradu. Velmi se zajímal o Pepa Guardiolu, manažera Manchesteru City. Ani v jeho případě nebyl úspěch v této sezóně stoprocentní, když sice dokázal v dramatickém finiši anglické ligy odrazit nápor Liverpoolu, ale v Lize mistrů skončil už také ve čtvrtfinále.

Juventus nabízel Guardiolovi podle francouzské verze Eurosportu závratných 20 milionů eur za sezónu, jenže španělský kouč tuto lákavou nabídku odmítl. Zejména proto, že má u Citizens smlouvu ještě na dva roky.

Jenže podle Daily Star se klidně může stát, že pokud v příští sezóně zvítězí v Lize mistrů a splní si tak největší cíl, dá si od trénování minimálně na rok pokoj. Ostatně už po angažmá v Barceloně, po němž si vzal celý rok volno, připouštěl, že čtyři roky byla hodně dlouhá doba a že se cítí vyčerpaný.

Starou dámu by měl nakonec převzít Maurizio Sarri, který se po jedné sezóně rozloučí s Chelsea, zatím se řeší jeho ukončení kontraktu.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Nejnovější články