Zpět na » Serie A » Macheda se do Itálie nevrátí, Palermo vzalo svůj zájem zpět

Macheda se do Itálie nevrátí, Palermo vzalo svůj zájem zpět

Macheda se do Itálie nevrátí, Palermo vzalo svůj zájem zpět © express.co.uk - Federico Macheda v Cardiffu.

0

Líbilo se

20.09. - Federico Macheda je momentálně bez angažmá, od víkendu se ale mluvilo o zájmu Palerma. Italský ofenzivní hráč se ale do Serie A nevrátí, Palermo svůj zájem vzalo zpět a pětadvacetiletý útočník tak musí zkoušet štěstí jinde.

5. dubna roku 2009. Manchester United bojuje o titul s Liverpoolem a Chelsea a potřebuje každý bod. V domácím utkání prohrává deset minut před koncem s Aston Villou, v té chvíli už je na hřišti i dosud neznámý Ital Federico Macheda.

Cristiano Ronaldo v 80. minutě vyrovnává a v posledních vteřinách duelu rozhoduje přesnou ranou Federico Macheda. Stejný hráč o týden později dává vítěznou branku i Sunderlandu a mluví se o velké budoucí hvězdě Manchesteru United.

Jenže opak byl pravdou. Očekávání Macheda nenaplnil, v roce 2011 se vrací do Itálie, hostuje v Sampdorii. Následuje QPR, Doncaster, Birmingham či Stuttgart. O tři roky později mu je smlouva u United ukončena a jako volný hráč míří do Cardiffu.

Dobře rozjetá kariéra je fuč, po dalších dvou neuspokojivých letech je Macheda znovu volný hráč. Zájem o něj nyní projevilo Palermo, jenž svůj úmysl tohoto Itala získat si brzy rozmyslelo.

Do Itálie se tak pětadvacetiletý útočník zatím nevrátí. I když už údajně jedná s dalšími kluby, podle nových spekulací například s Pescarou.

Kam dál?

Tomáš Dvořák / FotbalPortal.cz

Nejnovější články