Zpět na » Serie A » Deschampsovi se stýská po Juventusu

Deschampsovi se stýská po Juventusu

Deschampsovi se stýská po Juventusu © -

0

Líbilo se

21.11. - Bývalý francouzský reprezentant a kouč Juventusu, Didier Deschamps přiznal, že se mu po "Staré dámě" stýská, že by se chtěl do Juventusu vrátit a objasnil jeho odchod od Juve v letním přestupním termínu.

Francouzský taktik dovedl Juventus zpátky do Serie A po přeřazení do Serie B kvůli korupčnímu skandálu. Na své angažmá v Juventusu podle svých slov vzpomíná jenom v dobrém.

" Jestli se mi stýská? Trochu ano, ale splnil jsem to, co jsem měl splnit. Jsem trochu nešťastný, že jsem musel odejít, ale to je normální, když opustíte něco, co jste měl rád. Sám jsem taky udělal chybu. Potřebuji volnější práci,jsem přeci jenom ještě mladý ale trochu přísný. "

Vypadá to, že spekulace okolo jeho návratu k Juve jsou naprosto zbytečné, protože jak sám Deschamps řekl, ztotožňuje s taktikou dosavadního lodivoda Bianconeri Claudia Ranieriho a pevně doufá, že Ranieri dovede Juventus zpět tam, kam patří, tedy na nejvyšší příčky.

" Juventus je jeden z uchazečů o Scudetto a dosaženými výsledky dokazuje, že se vrátil ve velké formě a že v letošní sezóně skončí hodně vysoko. Myslím si, že Bianconeri mají unikátní způsob myšlení. Vítězství je vždy to, co chtějí hráči dosáhnout a nikdy se nevzdávají. Juventus umí vyhrát zápas aniž by musel hrát tvrdě a taktická a technická vyspělost společně z chutí po vítězství z hráčů v každém zápase vyzařuje. Bianconeri mají velkou kvalitu, ale vždy je něco, co je třeba zlepšit. Co se týče hráčů a fanoušků, tak doufám, že se Juventus vrátí na nejvyšší stupínek kvality, protože se o ně klub skvěle stará. Každý z nich chce opět vidět vítězný Juventus. Co se týče Alessandra Del Piera, tak ten pro Juventus už odvedl skvělou práci. Loni byl nezastavitelný a nastřílel hodně branek. Sice mu už není 25, ale on si udržuje svoji formu stabilně velmi vysoko a vždy si poradí s kritikou. "

Deschamps před angažmá v Juventus trénoval také francouzské Monaco. O jeho dalším působišti však mluvil velmi skromně.

" K trénovaní se vrátím v příští sezóně, ne dříve. "

Kam dál?

Jakub Košťan / channel4.com

Související odkazy
Nejnovější články