Zpět na » Serie A » Nedvědův otevřený dopis Gazzettě!

Serie A - Nedvědův otevřený dopis Gazzettě!

Nedvědův otevřený dopis Gazzettě! © -

0

Líbilo se

06.11. - Český záložník Juventusu Turín Pavel Nedvěd poslal otevřený dopis do deníku Gazzetta dello Sport kvůli tomu, jak je v deníku napadán v souvislosti zranění Figa.

Nedvědův faul na Figa a zlomení jeho holenní kosti je dobře známá aféra. Nedvěda okamžitě začali napadat prezident Interu Moratti i jeho kapitán Zanetti. Nedvěd se rozhodl reagovat na to otevřeným dopisem do italského deníku.

Tady je dopis v plnén znění tak, jak byl zveřejněn na stránkách Juventusu
(český překlad byl pořízen z anglické verze, mohou se proto vyskytnout drobné nepřenosti):

Milý pane redaktore,

omlouvám se za Figovo ošklivé zranění, ihned jsem se omluvil i jemu. Ale myslím, že také bylo správné bránit se před rozhodnutím rozhodčího v důsledku emocí. Ze všeho nejvíc jsem se řídil emocemi, které nyní dominují novinovým článkům a komentářům.

Chci se bránit i proto, že se neznám takového, jakého mě nyní popisují na internetových portálech, včetně Gazzetty dello Sport. Nejsem násilný hráč, nehraji abych zranil protihráče. Není to jenom o zranění Figa, ani kvůli odporu k Interu Milán.

Stalo se to v zápase v části, kdy jsem nezvládl emoce. Nešel jsem do skluzu oběma nohama nebo nohou proti soupeři. Byl to normální faul, bohužel Luis mě překvapil pohybem. Trefil jsem míč s jeho nohou, ale až když Figovi nohy trefily ty moje. (toto jasně prokázaly televizní záběry, pozn. redakce)

Velmi mě mrzí tyto důsledky, ale nebyl to žádný brutální faul.

Jistě, mohu zpytovat svědomí a rozebírat svůj charakter, ale prostě je v mém zvyku polemizovat s rozhodčím a atakovat soupeře.

Ale nejsem typ hráče, který napadá hráče v přerušené hře nebo kdo je chce jen zranit. To je absurdní i v zápase s Interem Milán. Pro mě je zápas Inter vs. Juve pouze skvělý sportovní zážitek, vzrušující měření sil mezi dvě skvělými kluby.

Vím, že spousta lidí mě má ráda jako oblíbeného hráče a vím, že jsem dáván za příklad dětem. To je pro mě skvělý pocit a byl bych velmi raněn, kdybych byl považován za brutálního hráče. To je důvod, proč jsem se rozhodl napsat tento dopis.

S pozdravem

Pavel Nedvěd

Kam dál?

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Více informací o Internazionale FC naleznete zde.

/ goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Maty - 07.11. Odpovědět

Ok,je to tvuj názor,já ti ho neberu a to že to vidim tak jak to vidim neznamená že nefandim Interu.

Maty
Maty - 07.11. Odpovědět

Proč to rešíte,zákeřný to nebylo,bylo to v zápalu boje a pro Luise to špatně dopadlo,Pavel se omluvil.

Maty

hmm, ty seš určitě velkej fanoušek, když se ho tu zastáváš Smajlík 7 Všechno je v zápalu boje když je to během zápasu, to je jasný ale to ho přeci neomlouvá. V zápalu boje bylo i to jak tan mrd Chielini bodyčekoval loktem Zlatana a měl jít za to ven Smajlík 4 stejně jako Nedvěd

DEXTER je zpátky
- 07.11. Odpovědět

I kdyby to tisíckrát odůvodnil, stejně se tu najdou blbci co napíšou, že je zákeřný a vylízaný.

Takový slinty:D:D:D:D Ten je fakt vylízanej Smajlík 2

DEXTER je zpátky

fotbal.svetu.cz jukněte vše o fotbale

qwest007
marco - 06.11. Odpovědět

Tento akt dokazuje, ze Pavel Nedved je nejen vyborny hrac, ale i velka osobnost. Myslim si, ze cela zalezitost odhalila, ze Pavel Nedved a nejmenovany obrance Sparty s cislem 2 na svem dresu jsou uplne nekde jinde. 6 un campione, Paolo Smajlík 18

marco

No Nedvěd je dle mého strašně zákeřnej už jen jak útočí při každým zápase na Tottiho a nejen na něj například taky hodně neměl rád Gatusa ale to se mu moc nevyplatilo je to srab!!!!

svetfotbalu.cz

Grande Paulo!!

slaviator
Reklama
Noviny
Nejnovější články