Zpět na » Serie A » 7 důvodů, proč by Manchester United neměl podepsat Paula Pogbu

7 důvodů, proč by Manchester United neměl podepsat Paula Pogbu

7 důvodů, proč by Manchester United neměl podepsat Paula Pogbu © zimbio.com, skysports.com, fotbalportal.cz - Proč by Pogbu neměli United kupovat?

1

Líbilo se

14.07. - NEPŘEHLÉDNĚTE Nedávno jsme přinesli článek o tom, proč by Manchester United měl získat Paula Pogbu. Teď se zaměříme na argumenty, proč by angažování francouzského záložníka nebylo pro Red Devils tím správným krokem. Tentokrát sestavili tyto důvody v redakci britského The Telegraph. Na kterou stranu se přikláníte Vy? Ulovit Pogbu, či nechat být?

100 miliónů liber je příliš

Pogba je úžasný hráč, o tom není pochyb. Někdy na hřišti předvádí věci, ze kterých člověku padne čelist. Je až s podivem, jak si jej mohli na Old Trafford nechat proklouznout mezi prsty. Je pravda, že v posledních letech vyletěly sumy za přesuny fotbalistů do astronomických výšin. Pogbovi je 23 let, to je jeho plus. Ale není na úrovni Cristiana Ronalda, Luise Suaréze, Lionela Messiho, Neymara nebo Garetha Balea, pokud jde o schopnosti rozhodnout zápas takřka sám.

Kam by se hodil do sestavy?

Paul Pogba je velký univerzál. Umí perfektně zastat roli defenzivního záložníka. Také umí řídit hru ze středu pole, rozdávat skvělé míče. I na pozici ofenzivního záložníka mu to jde. Nedávno José Mourinho prohlásil, že s Waynem Rooneym počítá do útoku. Nechce jej stavět do záložní řady. Jak by naložil s Paulem Pogbou? Do ofenzivy má Ibrahimoviče, Rashforda, Martiala, Rooneyho i Mchitarjana. Prostor pro Pogbu může být omezen.

Pogbova hodnota je mimo

Mnoho fanoušků chce do týmu obrovské hvězdy. S takovým názorem například nesouhlasí Arséne Wenger. Bylo by dobré, kdyby se Manchester United porozhlédl po jiných hráčích. Stačí se podívat do Leicesteru City na N´Gola Kanteho nebo Jamieho Vardyho. Pak je tady Dimitri Payet z West Hamu. I když u něj spolumajitel Hammers prohlásil, že jej také pustí jedině za 100 miliónů liber.

Proč nevyužít obrovské zdroje, které má Manchester United k dispozici a neporozhlédnout se i po jiných možnostech? Mohli by přijít na to, že své peníze mohou využít lépe než za nákup Pogby.

Transfer by mohl přilákat zbytečnou pozornost

Je jasné, že pokud by Manchester United skutečně ulovil Paula Pogbu a zaplatil by za něj onu astronomickou částku, přitáhl by na sebe obrovskou pozornost. Ano, je to tak velký klub, že na takové situace je zvyklý, ale přeci jen...šlo by o zlomení historického rekordu. Takové věci měl na svědomí v minulých letech Real Madrid.

Ovšem podívejme se i na hráče, kteří v posledních letech přišli na Old Trafford za horentní sumy, a jak dopadli. Můžeme mluvit o Di Maríovi, o Falcaovi...zatím neunáší tlak ani Memphis Depay.

Takže nemohl by například i mladý Pogba dopadnout stejně? Byl by přeci nejdražším hráčem historie.

Dá Mourinho šanci mladým?

Louis van Gaal neslavil v Divadle snů příliš úspěchů. Právě naopak. Fanoušci se těšili na den, kdy bude odvolán. Jedna věc se mu však povedla, i když nutno říct, že k tomu byl kvůli velké marodce takřka přinucen. Zapracoval do kádru množství mladých hráčů z akademie, kteří se ukázali ve výborném světle. Mourinho může sice dát prostor Pogbovi, ale jak na tom budou ostatní? Co Rashford? Fosu-Mensah? Dostanou příležitost? Mourinho se na své první tiskové konferenci kasal tím, že do prvního týmu vytáhl už 49 hráčů z akademií. Jenomže na tomto seznamu jsou jména jako: Lenny Pidgeley, John Swift, Hugo Luiz.

José Mourinho může koupit několik mladých hráčů, ale zatím to příliš nevypadá na to, že by měl měnit svůj pohled na hráče z akademií.

Pogba neměl skvělé EURO 2016

Je pravda, že Francie došla na domácím mistrovství Evropy až do finále, ve kterém podlehla Portugalsku. Ale patřil Paul Pogba ke skutečným tahounům? Byl výjimečným? Nahrál Griezmannovi na gól proti Islandu, byl u druhé branky proti Německu. Rozdal spoustu přesných přihrávek...ale vyčníval?

Ve skutečnosti se jeho hodnota během EURO 2016 nezvýšila. Dá se říci, že před měsícem byla jeho hodnota vyšší.

Zlatan Ibrahimovič už je dost velkým příchodem

José Mourinho rád dělá přes léto velké přestupy. Je rád, když se o tom mluví. Je to tak, že tito velcí hráči strhnou pozornost na sebe. Ostatní hráči mohou být ve větším klidu. Zlatan Ibrahimovič je velký hráč, zvyklý na ledacos a vždy to dokáže unést. Otázkou je, jak by to bylo v případě příchodu dvou tak velkých podpisů během jednoho léta...

Kam dál?

Michal Čermák / thetelegraph.co.uk, fotbalportal.cz

Nejnovější články