Zpět na » Serie A » 5 důvodů, proč Manchester United potřebuje Paula Pogbu

5 důvodů, proč Manchester United potřebuje Paula Pogbu

5 důvodů, proč Manchester United potřebuje Paula Pogbu © skysports.com, fotbalportal.cz - Paul Pogba

2

Líbilo se

12.07. - NEPŘEHLÉDNĚTE Paul Pogba by se mohl vrátit z Juventusu do Manchesteru United. Podle dostupných zpráv se jej vzdal Real Madrid, kterého odradila přestupová částka pohybující se okolo 100 miliónů liber. Skutečně jeho statistiky odrážejí jeho cenu? Mino Raiola, Pogbův agent, uvedl, že může zůstat u Bianconeri. SkySports přichází s 5 důvody, proč by měli United rozbít prasátko a přivést Mourinhovi tohoto francouzského záložníka.

1. Hvězdná kvalita

Pogba opustil v roce 2012 Old Trafford a Juventus nestál ani euro. Za první tým United odehrál pod Alexem Fergusonem pouze sedm zápasů. Od té doby vyhrál univerzální záložník čtyřikrát v řadě Serii A, dva Italské poháry, dva Italské superpoháry, stal se Nejlepším mladým hráčem, byl vybrán do Nejlepší jedenáctky FIFA i UEFA za rok 2015.

Na mezinárodní scéně se stal pevnou součástí a jedním ze základních stavebních kamenů francouzské reprezentace, která vybojovala na domácím EURO 2016 stříbrné medaile. Pogba dokáže skvěle odebírat míče, je rychlý, tvrdý, důrazný, má úžasnou techniku, umí zaútočit, má výbornou střelu. Soupeři s ním mají velké problémy. Pokud by jej Mourinho skutečně získal do svého týmu, vedle hvězdy typu Zlatana Ibrahimoviče by se mohl posunout ještě výš.

2. Přesvědčivá dominance

Po skončení sezóny odešel z Manchesteru United Louis van Gaal. Dovedl totiž tým jen k pátému místu v Premier League, a Rudí ďáblové tak znovu nebudou hrát Ligu mistrů. Oproti průměrným statistikám Premier League vynikal Manchester United pouze v počtu přihrávek a v počtu obranných zákroků.

lfnsd(zdroj: skysports.com)

Horší to bylo u počtu gólů, asistencí, provedených kliček, vyhraných soubojů a vyhraných hlavičkových soubojů. V každé oblasti, ve které měli United nedostatky, Paul Pogba v Itálii vynikal. Je pravý opak. Je to potenciální „protijed“ k tomu, aby se vše zlé z minulé sezóny proměnilo v dobré.

knf(zdroj: skysports.com)

3. Všestrannost

V minulé sezóně byla záloha Red Devils sužována nejistotou. Louis van Gaal se sestavou často „šachoval“ a nasazoval hráče na jejich netradiční pozice, včetně Fellainiho, Rooneyho a Younga. Rooney hrál hluboko v hloubi pole. To Mourinho odmítá. Ihned uvedl, že Rooney je pro něj útočník a do záložní řady jej stavět nebude.

Pokud by Special One Pogbu získal, pak by s Rooneym mohl naložit tak, jak předpokládá. Ovšem kapitán United by pak čelil konkurenci ze strany Rashforda, Martiala, a především Zlatana Ibrahimoviče. Střed pole by měl pod palcem Pogba. Má působivé defenzivní i ofenzivní statistiky. Je schopen hrát defenzivního záložníka, středního záložníka i ofenzivního záložníka.

V průměru si Pogba připsal gól v každém pátém ligovém zápase. Zaznamenal 12 gólových asistencí. Průměrně za 90 minut dokončí úspěšně 3 kličky. To se zcela vymyká průměru u záložníků italské ligy.

4. Obranné kvality a vzdušné souboje

Pogba dorostl do výšky jednoho metru a jednadevadesáti centimetrů. Uprostřed pole se tyčí jako stožár. Je nadmíru těžké s ním vyhrát hlavičkový souboj. Je to tvrdý záložník, který nikdy ze souboje neuhne. Díky jeho výšce a stavbě těla se mu také velmi nesnadno odebírá míč, což jsme mohli na EURO 2016 několikrát vidět.

Je výborný i v defenzivní činnosti. Odebírání míčů má zvládnuto na jedničku. Kdyby tomu bylo jinak, v Itálii by nepochodil. Tento atribut by mu mohl v Premier League výrazně pomoci. Navíc jsou v Anglii zvyklí na tvrdší hru, takže by Pogbovi nebyl odpískán faul tak často jako v Serii A.

5. Skutečný top hráč

Pogbův rychlý úprk z Old Trafford v roce 2012 Sir Alex Ferguson okomentoval slovy: „Podepsal smlouvu s Juventusem, jsme si toho vědomi už dávno.“

„Je to velké zklamání. Podle mě k nám neukázal žádnou úctu, abych byl upřímný. Jsem docela rád, že pokud se k nám zachoval tímto způsobem, bude pokračovat jinde. Pravděpodobně se mu tam bude dařit lépe.“

Teď o Pogbovi hovoří jako o „skutečně top hráči“.

slgn(zdroj: skysports.com)

Mourinho ví, že Pogba už je osvědčený hráč, je to vítězný typ, disponuje kvalitou ve vzdušných soubojích jako Fellaini, střelecký rozsah má jako Rooney, pracovitost a obrannou činnost jako Michael Carrick a jeho dovednosti a odvaha se blíží...Cristianu Ronaldovi?

Je skutečně ostudné, když se v dnešní době zaplatí za takovéhoto třiadvacetiletého hráče 100 miliónů liber?

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články