Zpět na » Serie A » Di Natale se rozloučil gólem, po boji sestupuje Carpi

Serie A - Di Natale se rozloučil gólem, po boji sestupuje Carpi

Di Natale se rozloučil gólem, po boji sestupuje Carpi © zimbio.com - Antonio Di Natale slaví svou poslední branku za Udinese.

0

15.05. - REVIEW Antonio Di Natale se s Udinese rozloučil gólem, ale porážkou. Jeho tým nestačil doma na Carpi, které se ovšem ani tak nezachránilo. V souběžně hraném duelu totiž zvítězilo Palermo nad Hellasem 3:2 a udrželo si prvoligovou příslušnost.

Parádní poslední kolo viděli diváci v italské Serii A. Ve Francii padlo v posledním kole 29 branek, v Premier League 31 a v Primera División dokonce 32.

Jenže v Itálii bylo k vidění 37 branek a pouze jediná bezbranková remíza! Každý zápas kromě tohoto navíc nabídl vždy alespoň tři branky.

V neděli už se řešilo vlastně jen to, kdo doprovodí Hellas a Frosinone do Serie B. Palermo mělo jednobodový náskok na Carpi a vše tak měla ve vlastní moci. Doma hostilo beznadějně poslední Veronu a bylo tak jasným favoritem.

Ve 28. minutě začal naplňovat ambice Palermo Vázquez, jenže místo pojišťující branky přišlo vyrovnání. Čtyři minuty po přestávce nádherně vypálil Federico Viviani a domácí se začali třást.

US Citta di Palermo v Hellas Verona FC - Serie A

Takto se Palermo radovalo po první brance. (zdroj: zimbio.com)

V souběžně hraném duelu totiž vedlo Carpi v Udine po dvou trefách Verdiho 0:2, domácí navíc dohrávali bez útočníka Thereaua, který za protesty putoval rovnou pod sprchy.

Za vzájemnou potyčku v duelu Palerma s Hellasem byli vyloučeni už v první půli Morganella s Wszolkem. Viviani tedy vyrovnal a za tohoto stavu by padalo právě Palermo. Jenže už za dvě minuty nacentroval na hlavu Marescy Rispoli a domácí znovu šli do vedení.

Vzápětí znovu odcentroval Maresca a Gilardino hlavou definitivně rozhodl. Musíme ovšem podotknout, že se Gilardino nacházel v těsném ofsajdovém postavení. Gól ale platil a můžeme ho označit jako rozdílový. V 84. minutě totiž překonal Sorrentina Pisano.

Alberto Gilardino právě zachránil Palermo od sestupu. (zdroj: zimbio.com)

Hellas si ale ve čtyřminutovém nastavení tlak nevypracoval a Carpi tak nepomohl. Palermo tedy může slavit záchranu v lize.

Díky výhře se dokonce dostalo před Udine, který v duelu s Carpi dokázalo snížit, ale na bodový zisk se už nezmohlo. Jedinou branku domácích vstřelil Antonio Di Natale. Legenda tohoto klubu přišla na hřiště v 77. minutě a o dvě minuty později proměnila penaltu.

Udinese Calcio v Carpi FC - Serie A

Antonio Di Natale se rozloučil s Udinese brankou z penalty. (zdroj: zimbio.com)

Antonio Di Natale se tak rozloučil stylově, avšak porážkou. Po dvanácti letech končí v Udinese, kde nasázel celkem 216 branek! Jeho tým navíc končí na nelichotivé sedmnácté pozici.

Výsledky nedělních zápasů 38. kola italské Serie A:

Empoli - Turín 2:1 (13. Maccarone, 54. Zielinski - 56. Obi)
Janov - Atalanta 1:2 (58. Pavoletti - 58. D´Alessandro, 83. Kurtić)
Chievo - Bologna 0:0
Lazio - Fiorentina 2:4 (2. Lulić, 74. Klose z penalty - 31. a 70. Vecino, 40. Bernardeschi, 45. Tello)
Palermo - Hellas Verona 3:2 (28. Vázquez, 51. Maresca, 64. Gilardino - 49. Viviani, 84. Pisano)
Udinese - Carpi 1:2 (79. Di Natale z penalty - 36. z penalty a 38. Verdi)