Zpět na » Serie A » Totti znovu za hrdinu, Higuaín ale Vlky na druhou pozici nepustil

Totti znovu za hrdinu, Higuaín ale Vlky na druhou pozici nepustil

Totti znovu za hrdinu, Higuaín ale Vlky na druhou pozici nepustil © zimbio.com - Francesco Totti skóroval v dalším utkání.

1

02.05. - REVIEW Francesco Totti znovu přišel jako střídající hráč a znovu skóroval, tentokrát nastartoval k obratu v duelu proti janovskému FC. Jenže Vlci se z druhé pozice těšili jen krátce. Neapol doma díky dvěma gólům Gonzala Higuaína porazila Atalantu 2:1 a o dva body zůstává druhá.

FC Janov 2:3 (1:1) AS Řím

Branky: 14. Tachtsidis (Laxalt), 65. Pavoletti (Rincón) - 6. Salah (Perotti), 77. Totti (De Rossi), 87. El Shaarawy (Džeko)

Římané začali velmi dobře, v 6. minutě zakončil pohlednou kombinaci s Perottim Salah a AS vedlo. Jenže už za osm minut Laxalt z levé strany nacentroval na nikým nehlídaného Tachtsidise a duel mohl začít od nuly.

Velkou šanci měl poté El Shaarawy, ovšem minut. Na druhé straně se vyznamenal Szczesny, jenž vytáhl nad břevno pokus Pavolettiho. Jen do boční sítě poté střílel Suso, domácí se ale vedení přeci jen dočkali.

Po pěkné přihrávce se k míči dostal Rincón, jenž před brankou našel Pavolettiho. Toho hlídali hned dva obránci, domácí útočník ale míč nakonec procpal do branky a Vlky to nevypadalo dobře. V té chvíli už byl ale na hřišti Francesco Totti a znovu měl plán.

Genoa CFC v AS Roma - Serie A

Francesco Totti je prostě jen jeden. (zdroj: zimbio.com)

V 77. minutě mu míč při standardce přiťukl De Rossi a hostující kapitán pumelicí vyrovnal. Další přímý kop už Lamanna zneškodnil, jenže AS přesto udeřilo potřetí. V 87. minutě vymyslel krásnou zadovku Džeko a El Shaarawy se nakonec stal hrdinou.

V závěru měl na kopačce vyrovnání střídající Capel, Szczesny ale skvěle zasáhl a AS Řím se tak na chvíli dostal na druhou pozici.

Neapol 2:1 (1:0) Atalanta

Branky: 10. Higuaín (Hamšík), 77. Higuaín (Callejón) - 85. Albiol vlastní

Neapol tak rázem byla třetí. Ovšem opravdu ne na dlouho. Už v 10. minutě domácího utkání s Atalantou udeřil Gonzalo Higuaín, kterého parádní přihrávkou vyzval ke skórování Marek Hamšík.

SSC Napoli v Atalanta BC - Serie A

Gonzalo Higuaín oslavuje svou branku. (zdroj: zimbio.com)

Domácí byli jasně aktivnější, sám na branku mohl postupovat Insigne, míč se mu ale zamotal mezi nohy a tak to nakonec zkusil pouze technickou střelou, která neměla příliš šancí na úspěch. Z velké dálky to poté zkusil i Allan, Sportiello byl znovu na místě.

Allan to zkoušel i po hodině hry a tentokrát orazítkoval břevno. Neapol kontrolovala hru, druhý gól ale dlouho nemohla přidat. Až v 77. minutě, když si na Callejónův centr naskočil Higuaín a Sportiello byl bez šance. Jenže Neapol si ještě cestu za třemi body zkomplikovala.

V 85. minutě tečoval střílenou přihrávku Dramého Freuler, jenže míč ještě zasáhl Albiol a tak z toho byla vlastní branka. Atalanta se ale k ničemu dalšímu nedostala. Naopak Sportiello v závěru ještě čaroval, když zasáhl proti pokusům Mertense a El Kaddouriho. Neapol zvítězila 2:1 a o dva body stále drží druhou pozici.