Zpět na » Serie A » Juventus doma opět neinkasoval, Inter se do Ligy mistrů nepodívá

Serie A - Juventus doma opět neinkasoval, Inter se do Ligy mistrů nepodívá

Juventus doma opět neinkasoval, Inter se do Ligy mistrů nepodívá © zimbio.com - Miroslav Klose skóroval do sítě Interu.

0

01.05. - REVIEW Juventus doma naposledy inkasoval 13. prosince, dnes oslavil titul výhrou nad Carpi. Lazio ve šlágru kola zdolalo Inter a pomohlo tak svému městskému rivalovi. AS Řím totiž o třetí místo nepřijde a zahraje si minimálně předkolo Ligy mistrů.

V rámci 36. kola se nejprve zaměříme na pohárové příčky, následně přejdeme k boji o udržení. O Ligu mistrů chtěl zabojovat Inter Milán, který ve šlágru odjel na půdu římského Lazia.

A nezačal vůbec dobře. Lulič parádní přihrávkou nastartoval Kloseho, který počkal na pohyb Handanoviče a následně hostujícího gólmana přeloboval. Inter mohl brzy snížit, na střelu Jovetiče si ale Marchetti počkal a první půle tak patřila domácím.

Zápas byl vyrovnaný, velké šance ovšem ani na jedné straně nepřicházely. Druhé branky jsme se tak dočkali až šest minut před koncem. Murillo v pokutovém území podrazil soupeře, rozhodčí odpískal penaltu a nabídnutou příležitostí Antonio Candreva nepohrdl.

SS Lazio v FC Internazionale Milano - Serie AAntonio Candreva se raduje ze své proměněné penalty (zdroj: zimbio.com)

Lazio tak porazilo Inter 2:0 a pomohlo městskému rivalovi. AS Řím totiž už nemůže být horší jak třetí, naopak Inter Milán si Ligu mistrů znovu nezahraje.

Nyní už rovnou můžeme přejít k boji o setrvání v nejvyšší soutěži. Souboj o udržení se totiž nepřímo týkal i Juventusu, který hostil sedmnácté Carpi.

A svému soupeři nic nepovolil. Poprvé v dresu Staré dámy se trefil záložník Hernanes, druhou trefu přidal střídající útočník Simone Zaza. A tak Carpi zůstává stále v sestupové zóně, na Palermo drží pouze lepší skóre.

Palermo ovšem zvítězilo podruhé v řadě, doma si poradilo se Sampdorií v poměru 2:0. Velmi pravděpodobně poté sestoupí Frosinone. Momentálně devatenáctý tým ligy vedl na San Siru už 0:2 a 1:3, Mario Balotelli navíc neproměnil penaltu.

US Citta di Palermo v UC Sampdoria - Serie A
Palermo boj o udržení nevzdává (zdroj: zimbio.com)

Jenže v 74. minutě snížil střídající Antonelli a dvě minuty po základní hrací době penaltu proměnil taktéž střídající Ménez. Frosinone tak dvě kola před koncem ztrácí na nesestupovou pozici čtyři body a zřejmě se vrátí do Serie B.

Naopak AC Milán nevyužil šanci přiblížit se Fiorentině, která v posledních týdnech hraje opravdu mizerně. Tentokrát neskórovala na půdě Chieva.

Zpět ale k příčkám, které zajišťují druhou nejvyšší italskou soutěž. Jistotu záchrany nemají ještě Atalanta, Bologna a Sampdoria, ale u těchto týmů se sestup nepředpokládá. V nečekaných problémech je ovšem Udinese.

Po třígólovém přídělu od Interu tentokrát Udine inkasovalo pět branek doma, z produktivity ho vyškolil Turín. Hosté vypálili na branku jen šestkrát, hned pět míčů ale skončilo v domácí síti. A tak má Udinese jen tříbodový náskok na duo Palermo-Carpi.

Výsledky 36. kola italské Serie A:

Udinese - Turín 1:5 (47. Felipe - 12. Jansson, 45. Acquah, 50. a 83. Martínez, 56. Belotti)
Chievo - Fiorentina
0:0
Juventus - Carpi 2:0 (42. Hernanes, 80. Zaza)
AC Milán - Frosinone 3:3 (50. Bacca, 74. Antonelli, 90+2. Ménez - 2. Paganini, 44. Kragl, 54. Dionisi)
Empoli - Bologna 0:0
Palermo - Sampdoria 2:0 (19. Vázquez, 85. Gilardino)
Sassuolo - Hellas 1:0 (58. Pellegrini)
Lazio - Inter 2:0 (8. Klose, 84. z penalty Candreva)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Více informací o Inter Milán naleznete zde.