Zpět na » Serie A » Oficiální míč Serie A bude od NIKE

Serie A - Oficiální míč Serie A bude od NIKE

0

Líbilo se

06.04. - Společnost Nike bude dodávat oficiální míč pro Serii A. Ještě v letošní sezoně si může každý tým svůj míč zvolit sám, od příští sezony budou všechny týmy hrát se stejným balonem.

Nike začne balony dodávat od příští sezony, kdy vstoupí v platnost jeho smlouva s Lega Calcio, která bude platit ještě dalších pět let.

Prezident Lega Calcio Antonio Matarrese už 9. března letošního roku oznámil, že probíhá hledání společnosti, která bude balony dodávat. Nakonec míče bude dodávat společnost NIKE.

S mičem od Nike se od příští sezony budou hrát všechny zápasy Serie A, Serie B, Italského poháru a Superpoháru až do roku 2012.

"Dokončili jsme důležitou obchodní i sportovní dohodu. Já osobně jsem z toho velmi šťastný. Dohoda zní, že Nike připraví míč, který bude vyhovat všem moderním požadavkům a budou s ním spokojeni jak hráči, tak trenéři všech týmů." prohlásil Matarrese.

Podle neoficiálních zpráv Nike připraví pro Serii A speciální verzi úspěšného míče Total 90 Aerow. S tímto typem balonu už nyní hrají Inter a Juventus.

Míč bude oficiálně představen na slavnostním ceremoniálu v červnu a hned poté bude poskytnut všem klubům, které s ním budou od příští sezony hrát.

Finanční detaili kontaktu nebyly zveřejněny. Nový míč si odbude premiéru v srpnu při finále italského Superpoháru.

Zdeněk Leitkep / channel4.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články