Zpět na » Serie A » Zprávy o prodeji Didy se liší

Serie A - Zprávy o prodeji Didy se liší

0

Líbilo se

05.04. - Brazilci Didovi možná dvě inkasované branky s Bayernem definitivně podrazily nohy. Podle La Gazzetty dello Sport milánskému patronovi Berlusconimu došla definitivně trpělivost. Nyní je prý odhodlán Didu prodat a hledá si nového adepta na pozici brankářské jedničky AC. Jenže Berlusconi zprávu popřel a postavil se za Brazilce.

Dida proslul v Miláně jako likvidátor nebezpečných šancí protivníků rossoneri. Zároveň však několikrát potopil své spoluhráče lacině inkasovaným gólem. V úterý jej fotbalisté Bayernu překonali dvakrát a Milán půjde do mnichovské odvety s nepříznivým skóre 2:2. Podíl Didovy viny na Van Buytenových gólech lze považovat za velmi diskutabilní.

Uvnitř vedení milánského klubu se postoj k Didovi mění ze dne na den. Ještě v listopadu 2006, před tím než Brazilec v Miláně prodloužil smlouvu do konce roku 2010, prohlásil šéf AC Galliani: "Přeji si, aby Dida v nejbližších dnech prodloužil, aby rozptýlil všechnu nejistotu. Ovšem pokud nepodepíše, budeme muset přemýšlet o alternativních řešeních. Ví, jaké jsou naše požadavky a také ví, jak na ně reagovat. Evidentně je naší volbou číslo jedna. Pokud podepíše bude naším pravidelným gólmanem."

Nahradníky Kalace a Storariho si klub nejspíš drží pouze pro případ nouze. AC si tedy vyhlídlo několik gólmanů, kteří by mohli převzít Didův post. Rossoneri budou vybírat mezi Buffonem z Juventusu, Ameliou z Livorna, Arturem Borucem ze Celticu a Juanem Pablem Carrizem z Riveru Plate. Ancelottimu se navíc zalíbil ve vzájemných soubojích s Eindhovenem šestadvacetiletý Brazilec Heurelho da Silva Gomes.

Artur Boruc je sedmadvacetiletým polským reprezentancem. Do glasgowského Celticu přestoupil v roce 2005 z týmu Legia Varšava. Argentinec Juan Pablo Carrizo je o čtyři roky mladší.

Výše jmenovaní gólmani, stejně jako nezávislí pozorovatelé, však musejí brát přestupové spekulace s nejvyšší opatrností. Didovi totiž možná v Miláně vůbec neodzvonilo. Krátce před polednem server acmilan.com zveřejnil Berlusconiho postoj ke zprávě sportovního deníku, který se zmínil o jeho kritice na adresu brazilského brankáře jako první. Bývalý italský premiér vyjádřil znepokojení nad dezinformací La Gazzetty dello Sport. Podle Berlusconiho Dida na obdržených gólech vinu nenese a novináři si vše vymysleli.

"Média píší, že na odchodu jsou fotbalisté jako Seedorf, Brocchi, Ambrosini, Jankulovski, Ricardo Olivera nebo Inzaghi. Pravdou ovšem je, že mají v týmu pevnou pozici;" uzavřel Berlusconi.

/ sportal.it; fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články