Zpět na » Serie A » Mihajlović končí v Sampdorii

Serie A - Mihajlović končí v Sampdorii

Mihajlović končí v Sampdorii © repubblica.it - Siniša Mihajlović

0

Líbilo se

01.06. - Sampdoria Janov je oficiálně bez trenéra. Na svých webových stránkách totiž janovský klub oznámil, že se dohodl na ukončení smlouvy s trenérem Sinišou Mihajlovićem. Srbský trenér byl dlouho na odchodu, ale nyní napsal fanouškům otevřený dopis, ve kterém uvedl své důvody k tomuto kroku.

Srbský trenér patřil se svým týmem mezi ty příjemné překvapení Serie A a s Dorií bojoval dokonce o Ligu mistrů. Nyní by se mohl přidat k Neapoli, která hledá trenéra. Podle zákulisních informací je již podepsaná první nezávazná smlouva mezi týmem a Mihajlovićem.

V jeho dopise můžeme číst: "Drazí fanoušci Sampdorie. Nastal pro mne ten nejtěžší moment - rozloučit se. Toto jsou má poslední slova v roli vašeho trenéra. Moje dobrodružství tady končí. Chci využít následující řádky k tomu, abych se s vámi rozloučil a vysvětlil vám důvody, které stály za mým odchodem. Kromě našeho postavení v tabulce jsem hrdý na mnoho věcí. Například na to, že opouštím kádr, který nalezl svou tvář, odvahu a kuráž. Teď se může postavit kterémukoli soupeři s hlavou vztyčenou."

"Opouštím skupinu skvělých a úžasných lidí, kteří postupně rostou a já jsem sledoval jejich vývoj s nadšením a láskou. Za ty dva roky mnoho z nich vyrostlo ve skvělé fotbalisty a pět z nich se dokonce dostalo do reprezentace. Jsem pyšný na to, co jsme tu za ty dva roky udělali a mna to, jaký kádr tu zanecháváme. A myslím, že by za to měli být vděční i fanoušci. Bylo by snadné zůstat, protože vím, že jsem tu chtěný a že mě fanoušci mají rádi. Ale nebylo by to fér k mému vývoji a možná ani k týmu. Stanovil jsem si cíl a dosáhl jsem jej. Teď hledám další výzvu."

"Necítím smutek. Neměli bychom plakat proto, že to skončilo, ale smát se proto, že se to stalo. A já odcházím s opravdu velkým úsměvem, protože jsem měl to štěstí hrát za Sampdorii a pak ji ještě trénovat. Chci poděkovat všem fanouškům - za důvěru, emoce, náklonnost i podporu, kterou jste nám věnovali. V dnešní době je fotbal spíš obchodem, ale bez emocí a vášně by nebyl ničím."

"Chci poděkovat svým prezidentům. Nejprve Riccardu Garronemu, který mě tady opravdu chtěl a vždy mě podporoval nesobecky a elegantně. A děkuji i Massimu Ferrerovi, který se opravdu hodně snažil, abych tady zůstal. Podporoval nás od prvního dne s neuvěřitelnou energií a zapálením."

"Dík patří mým hráčům, protože mi dali všechno, co mohli. Doufám, že jsem alespoň něco nechal já jim. Jako trenér na profesionální úrovni, ale také jako člověk, který se snaží bojovat za určité hodnoty. A nakonec chci poděkovat Janovu. Tomuto úžasnému městu, které mne přijalo, jako bych se tady narodil. Nepopírám, že v posledních dnech to pro mě bylo hodně emotivní a dojemné. Míjel jsem známé ulice, potkával skvělé lidi, došel jsem k Bogliasco, přišel včera na Marassi a znovu se posadil na moji lavičku..."

"Určitě se vrátím na "můj" stadion a nikdy nebudu jen návštěvníkem, protože Janov bude vždycky tak trochu mým domovem. Hodně štěstí, nashledanou se všemi a Forza Samp navždy! Siniša Mihajlović."

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Související odkazy
Nejnovější články