Zpět na » Serie A » Parmě hrozí vyřazení z ligy

Serie A - Parmě hrozí vyřazení z ligy

Parmě hrozí vyřazení z ligy © pulse.ng - Fotbalisté Parmy

1

Líbilo se

02.03. - SLEDUJEME Parma nesehrála své utkání ani proti Janovu, což znamená, že se ocitá v ohrožení z ukončení sezony. Důvodem byl bojkot hráčů za to, že nedostali od začátku sezony zaplaceno.

Parma, kdysi slavný klub, který si užíval pozornosti celé Itálie a Evropy, se topí v dluzích. Ty jsou dokonce tak vysoké, že tým hrozí bankrot. Dluhy Parmy se odhadují na 96 milionů eur. Klub byl donucen pořádat aukci, aby získal alespoň nějaké prostředky. Zatím totiž nemá ani na to, aby pořádal domácí zápasy. I proto byl zrušen zápas s Udinese, protože Parma nemohla zajistit pořadatele, stav hřiště ani šatny pro hosty. A není to jediná rána.

Hráči Parmy sice byli odhodlaní sehrát zápas s Janovem podle plánu, ale nakonec z něj sešlo. A to přesto, že vedení sehnalo jednorázového sponzora, který byl připraven hráčům zaplatit cestu. Pokud Parma neodehraje další tři zápasy, bude vyloučena z ligy. A veškeré její zápasy budou kontumačně řešeny výhrou 3:0 pro všechny jejich následující soupeře.

"V Janově hrát nebudeme, požádali jsme o odložení zápasu," prohlásil tehdy kapitán Alessandro Lucarelli. Požádali hráčskou asociaci, která jim vyhověla. Předseda hráčské asociace Damiano Tommasi sdělil: „Tým chce ještě týden počkat, jak se vedení klubu k finanční situaci postaví.“ Právě to tížilo některé hráče, neboť vedení Parmy sice jasně deklarovalo, že chce situaci napravit, ale nic se nestalo. Hráši si dokonce stěžovali, že vedení sice naoko pořádá neustále organizuje krizové meetingy, ale k činům má daleko.

Damiano Tommasi, někdejší italský reprezentant a nynější prezident hráčské asociace, dodal: „Tohle je hodně špatná situace, která vrhá špatné světlo na celý klub a na celou ligu. Je to mimořádná situace, která si žádá mimořádného zacházení. Všichni ale chceme Parmu podpořit a doufáme, že se nám podaří přinést do Parmy zase trochu naděje,“ dodal Tommasi.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
VeekyCZ - 02.03. Odpovědět

Myslím, že situace Parmy je dost ojedinělá, je to škoda, měl jsem ten klub docela rád, ale rozhodně není pravda, že je Seria A na nic, naopak mi teď ukazuje, že obsahuje kvalitní týmy, jediné co mně na ní štve, je účast sicilské mafie na některých zápasech, to jediné mně zaráží

VeekyCZ

Parma vůbec neměla dostat povolení tuto sezónu hrát. Zbytečně teď nahrávají všem těm milovníkům německé kopané na kecy o tom, jak je Serie A na nic...
Ten klub by měli poslat doprdele a příští sezóny žádné výjimky!!!

Alessio89

To nie su kecy, ale pravda Smajlík 7

Rimskyvlk
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články