Zpět na » Serie A » Ciro Immobile: Neopustím Borussii jen proto, že je v problémech

Ciro Immobile: Neopustím Borussii jen proto, že je v problémech

Ciro Immobile: Neopustím Borussii jen proto, že je v problémech © bolamax.com - Ciro Immobile

0

Líbilo se

20.01. - Ciro Immobile se stal předmětem zájmu několika italských celků, které chtěly využít momentální situace Borussie Dortmund. Právě ta je ale podle samotného hráče motivem pro to, aby v dresu německého týmu zůstal.

Immobile přestoupil do Dortmundu teprve v létě, ale už se objevily zprávy o tom, že je mladý Ital na odchodu. Důvodem měla být aktuální situace Borussie Dortmund, která se potápí směrem do druhé nejvyšší ligy. Katastrofální výsledky na scéně Bundesligy jsou šokujícím výsledkem pro tým, který je zvyklý hrát Ligu mistrů a bojovat s Bayernem Mnichov o ligové prvenství.

Ciro Immobile měl v Dortmundu nahradit odcházející hvězdu Roberta Lewandowskiho, ale nedaří se to ani jemu, ani jeho útočnému partnerovi Adrianu Ramosovi. Proto se množí spekulace o tom, že by se Ciro Immobile mohl vrátit do Itálie, kde se stal v dresu Turína nejlepším střelcem ligy. Zájemců není málo a hlavní snahy v zisku mladého útočníka prý podniká milánské AC.

Italský reprezentant ale nechce odcházet, i když se jeho klubu nedaří. Naopak je to pro něj motivací, protože sám říká, že chce „splatit týmu důvěru, kterou do něj vložil.“ Množí se také spekulace o tom, že se Borussia Dortmund intenzivně zajímá o Stephana El Shaarawyho z AC, což by celý obchod usnadnilo. Sám Ciro Immobile se ale podle vlastních slov ještě nehodlá vracet do Itálie.

V rozhovoru pro internetový portál tuttomercatoweb.com uvedl: „Borussia Dortmund za mě dala hodně peněz a já si toho vážím. Klub mi důvěřoval, vsadil na mě a já jsem tady proto, abych mu jeho důvěru oplatil co možná nejlépe. Robert Lewandowski je hráč světových kvalit, ale nejsem tu proto, abych jej nahradil a aby na něj fanoušci zapomněli. Jsem tu proto, abych v jeho odkazu pokračoval.“

„Jestli se vrátím do Itálie? Ne, v tomhle mám jasno už od minulého léta. Kromě toho, neopustil bych klub právě tehdy, když se mu nedaří. Pokud opustím Borussii, pak to bude ve chvíli, kdy bude opět na výši,“ dodává mladý hráč.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Související odkazy
Nejnovější články