Zpět na » Serie A » Adrian Mutu dostane další šanci od Fiorentiny

Adrian Mutu dostane další šanci od Fiorentiny

Adrian Mutu dostane další šanci od Fiorentiny © goal.com - Adrian Mutu

1

Líbilo se

01.01. - Adrian Mutu by se mohl velmi brzy vrátit do klubu, jenž ho proslavil. Dvoutýdenní zkoušku mu totiž nabídla toskánská Fiorentina, kde rumunský útočník již pět let působil. Adrian Mutu je známým fotbalistou, celkově čtyřikrát vyhrál rumunskou anketu Fotbalistu roku.

Rumunský střelec skončil své angažmá v klubu FC Petrolul Ploiesti ve své domovině a od té doby hledá dalšího zaměstnavatele. Poté si málem vyzkoušel angažmá v indické Super League. Zajímal se o něj tamní celek Pune City, ale nakonec se přestup nerealizoval a populární Adrian Mutu je nadále bez angažmá. Proslavil se také svými četnými problémy mimo hřiště, známou je například jeho drogová aféra, která mu způsobila mnoho problémů.

Fiorentina má v současné chvíli velké problémy se složením útoku. Dlouhodobě zraněný je italský střelec Giuseppe Rossi, vedle něj se do péče lékařů musel uchýlit také Federico Bernardeschi. Německý reprezentant Mario Gómez není ve formě a rovněž bývá pronásledován množstvím zranění. A Khouma Babacar není střelcem schopným nastřílet 20 branek a hrát v Evropské lize i Serii A každé utkání. Fiorentinu proto napadlo, že by vše mohla vyřešit a nabídnout divákům zajímavý comeback.

Italský žurnál Corriere Fiorentino uvádí, že se Viola rozhodla nabídnout Andrianu Mutuovi dvoutýdenní zkoušku, aby poznala, zda je hráč schopen vnést do týmu potřebné kvality. Rumunská hvězda a někdejší reprezentant má již v působení v toskánské metropoli své zkušenosti, protože zde hrál v letech 2006 až 2011.

Nicméně, nyní je mu již 35 let a dlouho nehrál. Proto není hlavním přestupovým cílem Fiorentiny, která by ráda přivedla kvalitnější posilu do útoku. Je ale ochotná nabídnout hráči dvoutýdenní lhůtu na testy a tréninky, aby Mutu ukázal, že hrát za prvoligový klub může. Novinový plátek uvádí, že Adrian Mutu by měl na Stadio Artemio Franchi působit dva týdny plné intenzivního tréninku. Teprve poté se Viola rozhodne, zda zkušeného veterána angažuje formou šestiměsíčního hostování.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Související odkazy
Nejnovější články