Zpět na » Serie A » Fiorentina rozdrtila Inter, Udinese přišlo o výhru v poslední minutě

Fiorentina rozdrtila Inter, Udinese přišlo o výhru v poslední minutě

Fiorentina rozdrtila Inter, Udinese přišlo o výhru v poslední minutě © mercafutbol.com - Juan Guillermo Cuadrado

1

06.10. - REVIEW Fiorentina rozdrtila Inter Milán 3:0 a dostala se do první desítky. O možnost dostat se na druhé místo přišlo Udinese v samotném závěru, s Cesenou nakonec remizovalo 1:1. V šestém kole naplno bodovaly i AC Milán, Lazio, Neapol či Sampdoria. Ta stále neprohrála a drží se na třetím místě.

V sobotních zápasech uspěly domácí celky. Hellas si poradil s Cagliari a AC Milán přehrál Chievo. Dlouho se ale trápil, poprvé skóroval až v 55. minutě. Do té doby spálil několik velkých šancí, neúspěšně se o branku pokoušeli Bonaventura, Torres či Honda.

Skóre otevřel Sulley Muntari, ghanský záložník se dostal k odraženému míči a hostující brankář Bardi neměl šanci. Vedení mohl zvýšit Ménez, Bardi ale dokázal zakročit. Nakonec ale podruhé přecijen inkasoval, z přímého kopu se krásně prosadil Keisuke Honda.

AC Milán se tak posunul na pátou pozici. Již na druhé místo mohlo jít Udinese, které proti Ceseně šlo do vedení po hodině hry. Tři body ale nakonec nebralo, ve druhé minutě nastavení v pokutovém území fauloval Widmer a Emmanuel Cascione s přehledem penaltu proměnil. Čtvrtá výhra v řadě se tak nekonala.

Téměř totožné utkání s duelem Juventusu s AS Římem bylo k vidění v hlavním městě, Lazio hostilo Sassuolo a také nebyla nouze o zajímavé okamžiky. Diváci viděli taktéž pět branek a dvě červené karty. Oproti třem penaltám v Turině se fanoušci museli spokojit s jedinou, navíc v neprospěch domácích.

Lazio ale nakonec uspělo i díky další trefě ve formě hrajícícho Djordjeviče. Římané se tak posunuli na osmé místo. Souseda mu nyní dělá Fiorentina, která si překvapivě snadno poradila s Interem. Rozhodnuto bylo již po poločase, trefili se Babacar a Cuadrado. Vcelku vyrovnané utkání nabídlo ještě jednu branku, po skvělé individuální akci se čtvrthodiny před koncem prosadil Nenad Tomovič.

Opačné starosti má momentálně Parma. Ačkoliv v útoku patří mezi nejlepší, obranu má naprosto nejhorší, inkasovala již 16 branek. A prohrála i dnes, tentokrát nezvládla utkání s Janovem. Alespoň o bod přišla v nastavení, trefil se Alessandro Matri.

Nezapomínejme na druhý janovský celek, Sampdorii. Ta totiž stejně jako Juventus ještě neprohrála a po domácí výhře nad Atalantou se dostala na třetí místo. Hrdinou utkání se stal Manolo Gabbiadini, jenž využil skvělé přihrávky Obianga. Duel příliš šanci nenabídl a například domácí gólman Viviano moc práce neměl, za celé utkání na něj mířila jediná střela.

Do formy se začíná dostávat i Neapol, druhá výhra v řadě jí posunula na sedmou pozici. Rafa Benítez může děkovat Lorenzu Insignemu, který nejprve v 55. minutě vyrovnal a o sedmnáct minut později připravil vítěznou trefu pro Josého Callejóna. Skvělou formu potvrdil Fabio Quaglirella, útočník FC Turín se trefil počtvrté v řadě, tentokrát to ale na body nestačilo.