Zpět na » Serie A » Nedvěd je opět pro Itálii hrdinou

Serie A - Nedvěd je opět pro Itálii hrdinou

0

Líbilo se

20.05. - Italský tisk opět opěvuje hráčské kvality Pavla Nedvěda. Český záložník je považován za jednoho z hlavních strůjců úspěchu Juventusu v Serii B. Právě držiteli Zlatého míče z roku 2003 jsou společně s Buffonem a Del Pierem připisovány největší zásluhy na postupu Juve mezi elitu.

Podle serveru datasport.it Nedvěd v nižší soutěži neztratil ani část svých kvalit. Herní styl Serie B založený na bojovnosti a vytrvalosti je přesně šitý na míru českému záložníkovi. Zatímco kapitán Del Piero pomohl Juve k postupu mimořádnou střeleckou potencí a gólman Buffon svojí spolehlivostí mezi tyčemi, Nedvěd se opět osvědčil jako dříč a bojovník. Pavel Nedvěd doposud zaznamenal deset gólů, což se mu v jedné sezóně italské nejvyšší soutěže podařilo jen jedenkrát během angažmá v Laziu. Datasport vyzvihuje dva Nedvědovy góly proti Janovu, branku do sítě Spezie v 95. minutě, která přinesla vyrovnání, nebo dva týdny starou trefu v Ceseně.

Server gazzetta.it poukazuje na fakt, že Pavel Nedvěd prokázal mimořádnou věrnost bíločerným barvám. Ihned po vyřčení verdiktu o sestupu Juventusu byl český záložník odhodlán se nepříznivému vývoji postavit čelem. V Turíně zůstal a pevně šel za cílem opět vybojovat pro Starou dámu účast v nejvyšší soutěži. Redaktoři Gazzetty chválí Nedvěda za dvouciferný gólový účet, který by mu mohl závidět leckterý útočník. Styl "Grande Paola" na hřišti přirovnává server prestižního listu k reklamě na baterie Duracell. Nedvěd je údajně jako vytrvalý a nezlomný zajíček, který překonává nástrahy Serie B. Fotbalista s číslem 11 na zádech jasně prokázal, že v nižší soutěži nechce trávit ani o den více než bude nezbytně nutné.

La Stampa píše, že Pavel Nedvěd je zcela imunní proti biologickému stárnutí. I podle turínského deníku nese český záložník jeden z největších dílů zásluh na postupu. Stampa upozorňuje i na sílu Nedvědovi individuality. Jeho nebývalé nasazení se několikrát proměnilo doslova v rozzuření. Vyloučen byl Nedvěd ale nakonec pouze jednou.

/ datasport.it; gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články