Zpět na » Serie A » Nejlepší juniory má Inter a Doria

Serie A - Nejlepší juniory má Inter a Doria

0

Líbilo se

Dnes 13:32 - Nejnadějnější základnu mladých fotbalistů má v Itálii Inter a Sampdoria. Vyplývá to aspoň z letošního výsledku nejvyšší juniorské soutěže (Campionato Primavera), kde na sebe oba zmiňované celky narazí ve finále. Někteří z aktérů duelu o titul se již začínají prosazovat na seniorské úrovni.

Prestižní juniorská fotbalová soutěž se v Itálii hraje v základní části ve čtyřech oblastně rozdělených ligových skupinách. Z každé oblasti pak postupují nejlepší čtyři týmy, které spolu zápasí systémem play-off o titul.

Sampdoria skončila v základní skupině A na třetím místě za Juventusem a Atalantou. V osmifinále hraném na dva zápasy blucerchiati vyřadili Lazio. V dalším kole, kde se již hraje jediné utkání na neutrální půdě, porazili janovští hráčí Juventus a v boji o finálovou účast předčili Bergamo.

Cesta Interu do finále začala ve skupině B, kterou nerazzurri vyhráli před milánským AC. V osmifinále černomodří zdolali Janov a v dalším kole Regginu. V semifinále si Inter poradil s Palermem. Svěřenci kouče Vincenza Esposita zažívají úspěšnou sezónu. V Italském poháru třídy Primavera se dostali taktéž až do finále, kde však nestačili na Juventus.

Finále juniorského šampionátu je na programu v sobotu od 20:30 na stadiónu v Bressanone, města, jehož historie je spojena s českým velikánem Karlem Havlíčkem Borovským. Oba týmy mají ve svých řadách několik fotbalistů, kteří již sbírají zkušenosti v Serii A. Na straně Interu je to například Belgičan Maaroufi nebo Ĺ véd Slavkovski. V dresu Dorie si nejvyšší seniorskou soutěž zahrál zadák Bastrini, ukrajinský středopolař Koman nebo útočník Romeo.

Soupiska Sampdorie: Chinchio, Di Gennaro, Fiorillo; Bastrini, Bianco, Calzolaio, Ciancio, Donato, Enow, Lanzoni, Rossini, Sablone; Castellazzi, Compagnone, Fontes, Koman, Marilungo, Orero, Pondaco, Soddimo; Arnulfo, Azor, Cisse, M. Diarra, Foti, Romeo; trenér: Alberto Bollini.

Soupiska Interu: Bonfiglio, Ciceri, Tornaghi; Bonucci, D. Esposito, Fautario, Marconi, Mei, Modolo, Puccio; Belaid, Bolzoni, De Filippis, A. Diarra, Fais, Filkor, Maaroufi, Marino, Siligardi; Biabiany, Cocchiere, Litteri, Ribas, Slavkovski; trenér Vincenzo Esposito.

Nejlepší střelci letošního ročníku:
20 Curiale (PALERMO)
19 Puddu R. (CAGLIARI)
19 Aubameyang W. (AC MIL�N)
16 Lanzafame (JUVENTUS)
16 Okaka (AS ŘĂŤM)
14 Ribas (INTER)
14 Di Gennaro (AC MIL�N)
14 Romeo (SAMPDORIA)
14 Scappini (TERNANA)

Vítězové posledních deseti ročníků Campionato Primavera:
1997-98 Atalanta
1998-99 Empoli
1999-00 Bari
2000-01 Lazio
2001-02 Inter
2002-03 Lecce
2003-04 Lecce
2004-05 AS Řím
2005-06 Juventus

Počet celkových vítězství:
8 - Turín
6 - AS Řím
6 - Inter
4 - Juventus a Lazio
3 - Fiorentina
2 - Atalanta, Brescia, Cesena, Lecce, Perugia, Udinese a Verona
1 - Bari, Como, Empoli, Napoli, Milan, Padova a Spal

/ www.campionatoprimavera.com; gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články