Zpět na » Serie A » Po Tottim končí i Nesta

Serie A - Po Tottim končí i Nesta

0

Líbilo se

29.05. - Trenér italské reprezentace Donadoni to nemá u kormidla národního mužstva vůbec jednoduché. Výsledkově azurový výběr zatím zaostává za očekáváním. Ze zlatého týmu z Německa již ukončil reprezentační kariéru Peruzzi a Totti. Čerstvě řekl italskému dresu sbohem i Alessandro Nesta.

Nesta si promluvil mezi čtyřma očima s koučem Donadonim. A trenér rozhovor vyhodnotil tak, že milánský obránce nechce hrát za Itálii ani teď, ani v budoucnu. Nesta půlku uplynulé sezóny promarodil. Předpokládalo se, že až bude opět v plné síle, zapojí se do zápasů reprezentačního týmu. Kouč Donadoni zejména doufal v Nestovu přítomnost u Squadry Azzurry během klíčových duelů s Ukrajinou a Francií. Pokud Nesta skutečně již k žádnému reprezentačnímu zápasu nenastoupí, pak se jeho kariéra uzavřela 22. června 2006 proti České republice. Jedenatřicetiletý Nesta debutoval v italském dresu 5. října 1996 v Moldávii. Celkem za azzurry odehrál 78 utkání, v nichž se gólově neprosadil. Defensivní úkoly ovšem vždy plnil na jedničku. Během reprezentační kariéry vybojoval stříbro na Mistrovství Evropy v roce 2000 a vloni zlato ze světového šampionátu. V Nizozemí a v Belgii byl na evropském mistrovství považován ze jednoho z nejlepších hráčů turnaje.

"Jsou situace, které nepotřebují komentáře. Každý se musí rozhodnout podle svých priorit, pro mě to není problém. Před nikým nezavírám dveře, jsem mírné povahy," uvedl k Nestovu rozhodnutí Roberto Donadoni. Velká část příznivců italské reprezentace stále doufá v návrat Franceska Tottiho. Nyní lze očekávat, že přání budou směřovat i k Nestovi.

/ corriere.it; gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články