Zpět na » Serie A » Lavičky budou měnit majitele

Serie A - Lavičky budou měnit majitele

0

Líbilo se

30.05. - Několik mužstev Serie A musí vyřešit nejen budoucí podobu složení hráčského kádru, ale navíc musí najít novou osobnost na trenérskou lavičku. Kouče hledají týmy, které se zachránily na poslední chvíli, i celky, které do nejvyšší soutěže vstoupí jako nováčci. Nejsledovanější bude situace kolem Juventusu.

Claudio Ranieri se ještě rozmýšlí, zda zůstane u Parmy, kterou pomohl zachránit v nejvyšší soutěži. Pokud Ranieri odejde do Manchesteru City, o čemž spekulují média, má klub z Emílie připravený seznam trenérových nástupců. Mezi jmény vyčnívá Alberto Zaccheroni a Luigi De Canio, následovaní Pasqualem Marinem a Massimem Ficcadentim.

V Turíně končí De Biasi, který nadvakrát nedokázal tým nabitý zvučnými jmény dovést do poklidného středu tabulky. Klub Granata se letos tak tak zachránil. Prezident Cairo jedná o příchodu Daniela Arrigoniho, jenž v uplynulé sezóně opustil Livorno po neschodách s šéfem klubu Spinellim. Turínská lavička byla původně připravena pro Giampaola. Ten je ale smluvně vázan v Cagliari a sardinský klub za něj považuje vysokou sumu.

Žádaným zaměstnancem bude Walter Novellino, který se rozloučil se Sampdorií. V řadě zájemců čeká Neapol a Turín. Vyloučeno není ani Novellinovo stěhování do Juventusu nebo Livorna. Toskánský klub usiluje i o služby Domenica Di Carla. Di Carlo, který docílil výrazných úspěchů v Mantově, by mohl nahradit Fernanda Orsiho, jehož výsledky se neosvědčily.

Mediálně nejatraktivnějším tématem bude výběr nového kouče Juventusu Turín. Kromě zmiňovaného Novellina patří mezi adepty ke kormidlu bianconeri Lippi, Trapattoni, Gentile, Vialli nebo Conte. Do konce této sezóny povede Juve dosavadní asistent Giancarlo Corradini.

/ datasport.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články