Zpět na » Serie A » Souhrn 13. kola Serie A: Llorente s Tévezem rozebrali Livorno, Neapol doma senzačně prohrála

Souhrn 13. kola Serie A: Llorente s Tévezem rozebrali Livorno, Neapol doma senzačně prohrála © allsoccerplanet.com - Carlos Tévez

0

24.11. - REVIEW AC Milán doma nedokázal porazit Janov, a to i díky neproměněné penaltě Maria Balotelliho. Senzačně prohrála Neapol s Parmou, naopak Stará dáma nezaváhala. V Livornu zvítězila 0:2, o branky se postarala dvojice Llorente-Tévez.

13. kolo nabídlo několik překvapení. Neapol doma senzačně prohrála s Parmou a v úterý při utkání Ligy mistrů tak bude muset hodně zabrat.

Gonzalo Higuaín promarnil během utkání dvě stoprocentní šance, nakonec tak jedinou branku vsítili hosté. V 81. minutě se krásně individuálně prosadil Antonio Cassano a tři body tak překvapivě putují do Parmy.

Výhra se očekávala i od AC Milánu. A Rossoneri začali dobře. Ve 4. minutě Kaká překonal Perina a vše vypadalo na začátek velké a pohodové jízdy. Ovšem za čtyři minuty Emanuelsson fauloval v pokutovém území a starý známý Alberto Gilardino vyrovnal.

Smolařem utkání se stal jednoznačně Mario Balotelli. V duelu spálil několik obrovských příležitostí, především pak těsně před přestávkou penaltu. Perin jeho pokus zlikvidoval a stav tak zůstal nerozhodný.

I ve druhé půli byli domácí aktivnější, ale ani Matri či Kaká na Perina nevyzráli. Gólman hostí za svá záda již míč nepustil a Janov si tak ze San Sira odváží velmi cenný bod.

Mírným překvapením je i výhra Udinese nad Fiorentinou. Hosté sice měli územní převahu, domácí však v čele s Di Natalem soupeře výrazně přestříleli. Nakonec rozhodl jediný moment, konkrétně ten z 34. minuty.

Pereyra přízemním centrem našel Heurtauxe, který ranou do pravého dolního rohu rozhodl utkání. Di Natale pak mohl náskok navýšit, jeho střela ale mířila těsně nad. Dvakrát pak hosty zahchránil brankář Neto, v obou případech střílel Luis Muriel. Fiorentina si za celé utkání nevypracovala žádnou velkou příležitost a tak odjíždí bez bodu.

Bez překvapení skončil duel mezi Livornem a Juventusem, i když hosté to lehké neměli. Rozhodující branka přišla až po hodině hry, v 64. minutě Pogba poslal míč do pokutového území, kde stál Llorente, který se s tím vůbec nemazal.

Z první poslal míč do šibenice a byla z toho nádherná a zároveň vítězná branka. Llorente se následně činil dále, v 75. minutě krásnou přihrávkou vybídl Carlose Téveze a ten jeho nabídkou nepohrdl. Juventus tak zvítězil a minimálně do zítřka bude v čele ligy.

Za překvapivé můžeme brát i remízu v Boloni. Inter Milán tam od 12. minuty prohrával gólem Koného a první poločas nakonec prohrál. Byl ale jasně lepší a tak bylo jen otázkou času, kdy přijdou branky.

Nakonec přišla jen jedna. V 51. minutě předvedl Jonathan skvělou individuální akci, na jejíž konci byla vyrovnávací branka. Rozhodnout mohl v nastavení Jesus, ale jeho pumelice skončila na břevně. Inter si tak nakonec s Boloňou neporadil, získává jen bod.

Výsledky 13. kola italské Serie A:

Hellas Verona - Chievo 0:1 (90. Lazarevič)
Neapol - Parma 0:1 (81. Cassano)
AC Milán - Janov 1:1 (4. Kaká - 8. Gilardino z penalty)
Livorno - Juventus 0:2 (63. Llorente, 75. Tévez)
Sampdoria - Lazio 1:1 (67. Soriano - 90+5. Cana)
Sassuolo - Atalanta 2:0 (63. Zaza, 67. Berardi)
Turín - Catania 4:1 (10. Immobile, 34. a 61. El Kaddouri, 59. Moretti - 50. Leto)
Udinese - Fiorentina 1:0 (34. Heurtaux)
Bologna - Inter Milán 1:1 (12. Kone - 51. Jonathan)