Zpět na » Serie A » Ultras se sjednocují proti Lega Calcio

Ultras se sjednocují proti Lega Calcio

Ultras se sjednocují proti Lega Calcio © flickr.com - Fanoušci Ultras jsou vždy věrní

0

Líbilo se

11.11. - Skupiny Ultras většiny fotbalových týmů v Itálii se sjednocují v protestech proti chování vedení fotbalového svazu.

Fanoušci většiny klubů jsou rozzuření především rozhodnutím svazu o odehrání dnešního kola. Ultras chtěli zrušit všechny zápasy kvůli památce Gabriele Sandriho, který byl dnes zastřelen policií. Lega Calcio ale rozhodla, že pouze zápas Inter - Lazio bude odložen. Poté došlo k nepokojům, kvůli kterým musel být přerušen zápas v Bergamu. Fanoušci Atalanty tam vhazovali předměty na hřiště a rozbíjeli zábrany mezi nimi a hřištěm, aby dosáhli zrušení zápasu. V důsledku toho byl zrušen večerní zápas mezi AS Řím a Cagliari.

Nyní zprávy hovoří a dvou velikých protestech v Miláně a Římě. Shromáždění tam prostestují proti zásahu těžce oděného policisty a jako uctění památky Gabriele Sandriho. V Miláně se koná velký sraz ultras Interu, AC Milán, Atalanty, Brescie a dalších týmů ze severu Itálie. Neuvěřitelně organizované skupiny nejtvrdších fanoušků se zatím chovají služně a policie nezahuje.

"Tohle je trestný čin spáchaný policií. Poslouchejte tyhle fanoušky, oni to viděli. Byl to cílený čin," prohlásil jeden z prostestujích, právník Luigi Conti.

Policista, který střílel, bude vyslýchán dnes večer kvůli přesnému zjištění, co se vlastně stalo. Zatím je jasné, že dvě skupiny fanoušků Lazia a Juventus, které cestovaly podpořit své týmy do Milána, respektive Parmy, se porvaly na dálničním odpočívadle v Badia al Pino u Arezza. Dopravní policisté, kteří projížděli poblíž, zastavili a jeden z nich vypálil kulku, která zabila Gabriele Sandriho, který seděl na zadním sedadle Renaultu Megane s fanoušky Lazia.

Kam dál?

Zdeněk Leitkep / channel4.com, gazzetta.it

Související odkazy
Nejnovější články