Zpět na » Serie A » V Itálii byl zabit fanoušek !!!

Serie A - V Itálii byl zabit fanoušek !!!

V Itálii byl zabit fanoušek !!! © -

0

Líbilo se

11.11. - Zápas 12. kola Serie A Inter Milan - Lazio Řím byl kvůli tragické události zrušen. Ostatní nedělní utkání se odehrají s 15 minutovým zpožděním.

Incident se stal okolo deváté hodiny ráno, když malá skupinka Ultras Lazia zaútočila na malý počet příznivců Juventusu na parkovišti. Juventusští fanoušci se odvolávají na projíždějící policejní auto, které přijíždělo na pomoc a v inkriminovaný moment se ozvala střela, která zabila jednoho z fanoušků Lazia. Předpokládá se, že to nebyla nehoda.

Obětí byl 26-letý Gabriele Sandri, známý DJ z Říma, který byl velkým fanouškem Lazia Řím. Zápas Inter-Lazio bylo oficiálně zrušen a ostatní zápasy začnou s patnáctiminutovým zpožděním.

Je to další případ, kdy byl zabit fanoušek italského celku před utkáním. Fanoušci celé Itálie vyvěsí své transparenty na stadionech na protest proti této tragické události a proti násilí.

Kam dál?

Více informací o Internazionale FC naleznete zde.

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Jakub Košťan / channel4.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Crash - 11.11. Odpovědět

Pocuj Bery od kedy sa kvalita ligy hodnoti od dementov co sa biju na parkovisku. Ja som si vzdy myslel, ze to na zaklade vykonov hracov. Smajlík 7

Crash
- 13.11. Odpovědět

to BERY:No je,jenže v Anglii se těchto fotbalových extremistů zbavili tak,že z fotbalu udělali zábavu pro bohaté,kteří jistě mají respekt před Stewardy.Ano,jsou tam i ti tvrdší fans,ale ta skupina příznivců,která by jistě dělala největší neplechu se tam nedostane už kvůli cenám.To si raději dva roky budou šetřit a budou dělat bordel při mezinárodních fotbalových akcích typu Euro či MS.Jenže anglickým chuligánům stačí i kvalifikce,naposledy v Chorvatsku,kde tradičně ničili v Záhřebu co se dalo a když proti ním zasáhla tvrdě(podle mého je to dobře a oprávněně) chorvatská policie,tak anglický fotbalový svaz ještě drze podával protesty kde se jen dalo,místo aby se za chování těchto tzv. fanoušků omluvilo.Nakonec oba svazy dostaly pokutu....ovšem anglický vyvázl s 10000 a HNS s 50000 Euro.Tomu říká UEFA...WE CARE ABOUT FOOTBALL...ha ha Smajlík 14 Smajlík 14 Ovšem příkladů primitivního chování angličanů na půdě jiných států je bezpočet...jen ty nejznámější ...naposledy v Atenách při finale LM,na MS 98 ve Francii,na Euru 2000 Belgii a Holandsku....atd.Jedná země,kde si to nedovolili bylo loni Německo.Dobře vědí,že na Němce je FA krátka a tvrdá bezpečnostní opatření museli chtě-nechtě respektovat,což v řadě případů neplatí už kvůli nedostatku respektu. Nicméně situaci v Itálii musí řešit.Jenže se do toho musí vložit politici a právně to ošetřit.No a to je kámen urazu.V Itálii je fotbal víc než příslušnost k politické straně.Vlastně to funguje tak,chcete-li uspět v politice, uspějte mezi fanoušky fotbalu.nadneseně řečeno Kup si Juventus,dotáhni jej do finále LM a může z tebe být prezident protože takový klub má podporu příznivců pocházejících ze všech koutů Itálie a získáš tím miliony hlasů ve volbách.No a pro italský fotbal jako celek to platí dvojnásob,takže chcete-li ho "ohrozit" tím,že zakážete fanouškům vstup na stadiony,můžete o ony milionu hlasů velmi rychle přijít. Z tohoto pohledu vidím velký problém v cestě za kultivací v prostředí italského fotbalu.Jedna italská politička včera prohlásila "...je třeba omezit význam fotbalu ve společnosti" , což považuji za správnou cestu.Jenže jedna věc je to pronést do mikrofonu a uplně jiná bude zcela jistě relizace.

zabil ho prej policajt-proste nestastna nahoda

Fabregas??!!
Bery - 11.11. Odpovědět

Jo při přesřelce, ale vždycky jsem si myslel že Serie A je chopna konkurovat Anglicke a Špaň lize, ale asi nn... Tohle by se nemělo stavat...je mi ho líto

Bery
forZ - 11.11. Odpovědět

Nejhorší na tom je, že se ani nestřetli fanoušci soupeřů, ale dvě skupiny, z nichž každá jela na jinej zápas. Při zápase se to dá ještě pochopit, jsou tam emoce atd, ale takhle?

forZ

Jak to řekl pan Masopust: Lidi se chodí an fotbal už jen pobít. Dnes by určitě řekl zabít.

sd. Kančík BLACK
Reklama
Související odkazy
Nejnovější články