Zpět na » Serie A » AC Milán chystá poctu pro Gennara Gattusa, zahraje si naposledy na San Siru

Serie A - AC Milán chystá poctu pro Gennara Gattusa, zahraje si naposledy na San Siru

AC Milán chystá poctu pro Gennara Gattusa, zahraje si naposledy na San Siru © calciolive.eu - Bouřlivák Gattuso se tentokrát radoval z gólu

2

Líbilo se

20.03. - Legendární středopolař AC Milán Gennaro Gattuso se ještě jednou v kariéře vrátí na San Siro, tentokrát ale jako soupeř mužstva, v jehož dresu si vydobyl největší slávu.

"Uvědomili jsme si, kolik fanoušků se vlastně chce rozloučit s Gennarem, a proto nebudeme v tomto přátelském utkání vybírat žádné vstupné," řekl viceprezident AC Milán Adriano Galliani.

Gennaro Gattuso opustil San Siro v loňském létě, jako volný hráč se poté upsal na dvě sezony švýcarskému Sionu, kde v současnosti působí jako hrající trenér. Přátelský zápas mezi Rossoneri a FC Sion je na programu v pátek, výkop je naplánován na druhou hodinu odpolední.

Pětatřicetiletý Gennaro Gattuso má opravdu na co vzpomínat. V dresu AC Milán se stal dvakrát mistrem Itálie (2004, 2001) a dvakrát pozvedl nad hlavu i nejcennější evropskou klubovou trofej pro vítěze Ligy mistrů (2003, 2007). Skvěle si vedl i jako reprezentant rodné Itálie, za kterou odkopal 73 utkání a má doma například zlato ze světového šampionátu seniorů v roce 2006, šest let předtím se zase stal juniorským mistrem Evropy.

Kam dál?

Marek Kos / fotbalportal.cz, football-italia.net

Související odkazy
Nejnovější články