Zpět na » Serie A » Merkel přestupuje do Udine

Merkel přestupuje do Udine

Merkel přestupuje do Udine © zimbio.com - Alexander Merkel v AC Milán.

1

Líbilo se

05.01. - Jak se už nějakou dobu očekávalo, Alexander Merkel míří do Udine, které odkoupilo od CFC Janov padesát procent hráčových práv.

Mladý německý talent tedy přichází do spoluvlastnictví mezi oběma kluby, na Friuli už podepsal pětiletou smlouvu. Alexander Merkel, jenž vlastní kromě německého také kazašský pas, v minulosti nastupoval i za AC Milán. V dresu Rossoneri se ale neprosadil a v létě minulého roku se definitivně vrátil do Janova. Zde ale během podzimu nastoupil pouze k šesti ligovým utkáním.

O Alexandera Merkela v minulosti usilovaly celky jako Neapol, Zenit Petrohrad, Spartak Moskva či například i Werder Brémy. Konkrétním zájemcům bylo ústy vedení janovského klubu sděleno, že hráče mohou mít, pokud jej vyplatí patnácti miliony eur. O kolik milionů bohatší bude kasa CFC Janov po tomto transferu zatím nebylo upřesněno.

Kromě Merkela se chystá do Udine ještě jeden kmenový hráč Grifů, je jím ghanský křídelník Masahadu Alhassan, jenž přichází rovněž do spoluvlastnictví a podepsal pětiletý kontrakt. Mladík však nyní ještě dokončí hostování v druholigové Novaře a na Friuli se poprvé představí až v podzimní části následující sezony.

Kam dál?

Marek Kos / fotbalportal.cz, football-italia.net

Související odkazy
Nejnovější články