Zpět na » Serie A » Sampdoria má z Hajduku respekt

Sampdoria má z Hajduku respekt

0

Líbilo se

03.08. - Pouť Sampdorie pohárovou Evropou pokračuje. Po výhře nad celkem Cherno More Varna v Intertotu vstoupí mužstvo trenéra Mazzarriho do 2. předkola Poháru UEFA. Zde jej čeká chorvatský Hajduk Split, mužstvo založené v pražské hospodě U Fleků. Přes Hajduk, z něhož mají v Janově respekt, vede cesta do hlavní fáze soutěže.

Hajduk, devítinásobný mistr Jugoslávie a šestinásobný Chorvatska, se do druhého předkola narozdíl od Sampdorie neprobojoval z Intertota. Splitští nastoupili v prvním předkole Poháru UEFA proti Buducnosti Podgorica. Venku na černohorské půdě remizovali 1:1 a doma zvítězili 1:0. Hajduku činí problémy zápasy na cizí půdě, kde v evropských pohárech čekají na výhru od srpna 2002.

Mezi hlavní opory Chorvatů patří záložník Rukavina, zadák Zivkovic, slovinský reprezentační středopolař Cernat nebo lotyšský útočník Verpakovskis. V létě do Hajduku zamířil po italském angažmá i obránce Tudor, jenž může nastupovat i v záloze.

Od vzniku samostatného Chorvatska Hajduk narazil na dva italské týmy v Poháru UEFA. Na Fiorentinu v sezóně 1998-99 ani na římské AS o pět let později nestačil.

I tak Sampdoria zůstává opatrná. "Chorvatský fotbal v sobě vždy ukrýval velký potenciál. V posledních letech jejich mužstva představují nezanedbatelnou fotbalovou úroveň. Narazíme na obtížného soupeře s velkou tradicí. Je důležité bojovat proti němu s respektem, bez podcenění losu. Ale stejně tak si musíme být vědomi našich vlastních možností," zhodnotil soupeře sportovní ředitel janovského klubu Giuseppe Marotta.

Více informací o evropských pohárech se můžete dočíst zde

/ sampdoria.it

Nejnovější články