Zpět na » Serie A » Shrnutí Calcio Mercata 2007

Shrnutí Calcio Mercata 2007

0

Líbilo se

22.08. - Letošní Calcio Mercato se pomalu chýlí ke konci a blíží se start letošního ročníku Serie A. FotbalPortal Vám přináší shrnutí nejdůležitějších přestupů klubů Serie A.

Začneme mistrovským Interem. Inter sice co do počtu posil nepatří k nejaktivnějším, ale může se chlubit skvělými hráči. Christian Chivu přišel z Říma a má patřit k oporám obrané čtveřice. Jimeneze a Suaza sice čeká těžký boj o místo na hřišti, ale oba dva mají předpoklady proniknout do základní sestavy. Navíc přišli o obránce Rivas a záložník Cesar. Inter naproti tomu opustily Mariano Gonzalez, který se vrátil do Palerma, Fabian Carini (Murcia), Andreolli (AS Řím) a Fabio Grosso (Lyon). Inter se přesto může chlubit velice kvalitním posílením.

AS Řím se tak kvalitním posílením chlubit nemůže. Ztratilo Christian Chivu a Christiana Wilhelmssona, který se vrátil do Nantes. Nahradit je mají Juan (Leverkusen), Esposito (Cagliari), Andreolli (Inter) a Giuly (Barcelona). Především od Esposita a Giulyho se čeká velký boj o základní sestavu. Kdo nahradí Chivua v obrané řadě ukáže až čas.

Lazio se snažilo především nahradit Peruzziho. O to se měl postarat Carrizo z Riveru, ale zatím nedostal pas. Klub opustily Jimenez a Simone Inzaghi, jako náhrada za Jimeneze přišli Del Nero, Meghni a Quadri. AC Milán příliš neposiloval, jedinou okamžitou posilou je brazilec Emerson. Nadruhou stranu, klub opustil pouze Oliveira (Zaragoza), jinak pouze hráči druhého sledu. Hlavní posila Rossoneri Pato může hrát až od ledna, ke klubu se také připojil Digao, bratr Kaká.

Palermo se rozhodlo obměnit útok. Pryč zamířili Caracciolo (Sampdoria) a Di Michele (Turín). Nahradit je mají Miccoli (Juventus) a Matteini (Empoli). Odešel také dlouholetý kapitán klubu Eugenio Corini. Fiorentinu opustili kanonýři Toni (Bayern) a Reginaldo (Parma). Nahradit je mají Artuto Lupoli, Christian Vieri, Pablo Osvaldo a Daniele Cacia, který se však k týmu připojí až v lednu. Kromě nich přišli obránce Mazuch, Vanden Borre, Balzaretti a Gulan a záložníci Hable a Semioli.

Z ostatních přestupů je potřeba zmínit příchod Muslimoviče a Langelly do Bergama. Oba představují osvědčenou kvalitu. Cagliari ztratilo několik opor, Suaza, Pepeho, Chimentiho, Esposita i Langellu. Nahradit je mají Aquafresca, Fini, Parola a Pasquale Foggia. Catania přivedla kanonýra Babú (Hellas), dále pak Tedesca (Reggina), brankáře Bizzarriho (Tarragona) a obránce Terlizziho z Palerma. Ti všichni by měli nahradit Coronu (Mantova), Pantanelliho (Bologna) a Lucentiho (Mantova).

Empoli z opor ztratilo pouze Lucchiniho, Almirona a Matteiniho. Místo nich přišla legie hráčů z Juventusu: Volpato, Giovinco, Marchisio a Piccolo plus záložník Antonini ze Sieny. Livorno ztratilo Cesara, Kuffoura, Fioreho, Pfertzela, Passoniho, Coppolu, Paulinha, Morroneho a kapitána Lucarelliho. Nahradit je mají Emanuele Filippini, Ribas, Rossini, Dhorasoo, VOlpe, Tavano, Tristan a Giannichedda. Parma posílila velmi kvalitně a vyhnula se odchodu opor. Odešli Grella, Muslimovič, Kutuzov a Bolano, hostování nebylo prodlouženo Guiseppe Rossimu. Naopak přišli Falcone (Doria), Parravicini (Palermo), Reginaldo (Fiorentina), Morrone (Livorno) a brankář Radek Petr (Baník).

Regginu opustily Tedesco, Foggia, Missiroli, Mesto a Bianchi. Nahradit je přišli Pablo Alvarez, Joelson, Cozza, Pettinari, Barreto a Valdez. Sampdoria přišla o svůj klenot Quagliarellu, který zamířil do Udinese. Odešli také Falcone a Bazzani. Místo nich přišli Caracciolo, Belucci, Lucchini, Sammarco, Mirante, Reto Ziegler a hvězdy Vincenzo Montella a Antonio Cassano.

Siena přišla o několik opor. Těmi byli Molinaro, Gastaldello, Antonini, Masiello, Rinaudo, Galoppa, Eremenko i Cozza. Místo nich získala do týmu brankáře Eleftheropoulose, obránce Grimiho, Loriu a Ficagnu, záložníky Caetana, De Ceglieho, Bettegu a Jarolíma a útočníky Forestieriho a Bucchiho. Turín posiloval velmi zajímavě. Odchody Bova, Abbiatiho, Ardita, De Ascentise, Abbruscata a Franceschiniho ani příliš nebolí. Vždyť do kubu zamířili Malonga, Corini, Grella, Ventola, Bjelanovič, Paolo Zanetti, Sereni, Natali, Di Michele a Lanna. Turín by se měl bez problémů vyhnout sestupu. Udinese ztratilo De Sanctise, Nataliho, Muntariho a především Iaquintu. Nahradit je ale přišli brankáři Chimenti a Handanovič, obránci Micolucci a Mesto, záložníci Inler, Boudianski a Eremenko a útočníci Floro Flores, Pepe, Paolucci, Sanches a především Fabio Quagliarella.

Nováčci také posilovali zajímavě. Do Janova zamířili kanonýři Borriello a Papa Waigo, záložník Paro a obránci Masiello a Bovo. V souvislosti s Neapolí se dlouho zmiňovala spousta jmen. Doposud ale do klubu přišli Lacrimini (Frosinone), Giglio (Gallipoli), Gargano (Danubio), Lavezzi (San Lorenzo) a Marek Hamšík (Brescia) a duo z Juventusu Turín Blasi a Zalayeta. Klub opustil pouze obránce Giubilato.

Juventus hodně obměnil kádr. Odchody Balzarettiho, Kovače, Tudora, BOjinova, Volpeho, Kapa, Miranteho, Giovinca, Miccoliho, Tacchinardiho, Giannicheddy, Marchisia a Piccola klub ale příliš nebolí. Vždyť místo nich ke Staré dámě zamířili Molinaro (Siena), Grygera (Ajax), Criscito (Janov), Salihamidžič (Bayern), Iaquinta (Udinese), Almiron (Empoli), Tiago (Lyon) a Andrade (Deportivo La Coruna).

Jeden velký přestup nás však zřejmě ještě čeká. Pravidelně se v posledních dnech či hodinách přestupního termínu dočkáme přestupu jednoho velkého jména. Kdo to bude tentokrát?

Zdeněk Leitkep / FotbalPortal.cz

Nejnovější články