Zpět na » Serie A » Mezi trenéry vydělává nejvíce Mancini

Mezi trenéry vydělává nejvíce Mancini

0

Líbilo se

13.09. - Dnešní vydání titulu La Gazzetta dello Sport se opět věnuje ekonomické stránce italského fotbalu. Tentokrát se reportéři slavného deníku zaměřili na trenéry tím nejlépe placeným je Roberto Mancini.

Roberto si ročně přijde na 5 milionů eur. Jeho mzda je tedy o trochu nižší než v případě nejlepších hráčů. Kaká, nejlépe placený fotbalista Serie A, vydělává dle Gazzetty 5,8 milionů eur. Mezi trenéry Manciniho následuje Carlo Ancelotti z rivalského celku AC Milán. Ancelotti by na pomyslné roční výplatní pásce našel sumu 4,5 milionů eur. Pouze šest koučů z nejvyšší soutěže vydělá za rok více než jeden milión. Nejhůře placený kormidelník se musí spokojit s částkou 200 tisíc eur. Celkově italské prvoligové kluby utratí za mzdy trenérů 21,76 milionů. Tolik přibližně zaplatí Janov za výplaty svých hráčů.

Nejlépe placený dvaačtyřicetiletý kouč, Roberto Mancini, trénuje Inter již čtvrtou sezónu. S milánským klubem získal 2 scudetta, jednou skončil třetí. Před tím působil ve Fiorentině a v Laziu.

/ gazzetta.it

Nejnovější články