Zpět na » Serie A » Tři Češi mají za rok přes milion euro

Tři Češi mají za rok přes milion euro

2

Líbilo se

14.09. - La Gazzetta dello Sport zveřejnila rozsáhlý materiál se mzdami 494 hráčů Serie A. Mezi nimi se objevila i jména devíti Čechů. Nejlépe placeným Čechem v Serii A je Pavel Nedvěd. Společně s ním si podle italského listu vydělá ročně přes milion euro i Marek Jankulovski a Zdeněk Grygera.

Žádný z našich fotbalistů nemá ve svém klubu pozici nejlépe placeného hráče. V Juventusu ovšem pobírá vyšší mzdu než Pavel Nedvěd pouze Buffon, Del Piero a Trezeguet. Ujfalušiho ve Fiorentině trumfuje jen Mutu a Frey. Marek Jankulovski je na poměry milánského klubu průměrně placeným fotbalistou. Vydělá ale například více než kapitán Maldini, čerstvá posila Pato nebo mistr světa Oddo. V žádném jiném klubu kromě Milána, Říma, Interu a Juventusu se Jankulovského příjmu nevyrovná jediný hráč.

Z čísel se dají vyčíst i další zajímavé údaje. Lukáš Jarolím si v Sieně například vydělá téměř tolik jako Tomášové Sivok se Zápotočným v Udinese. Nejnižší částku najde na výplatná pásce Ondřej Mazuch, který je i na posledním místě v seznamu hráčů Fiorentiny. Jediným Čechem chybějícím na seznamu byl Jan Hable, který by se měl v průběhu sezóny připravovat s juniorkou.

Uvedené částky pocházejí z vlastních zdrojů italského sportovního deníku. Lze předpokládat, že jsou do určité míry zaokrouhleny.

Pořadí českých fotbalistů v Serii A podle ročního výdělku

1. Pavel Nedvěd (Juventus); smlouva do roku 2008; roční plat 3,8 milionů euro
2. Marek Jankulovski (AC Milán); 2010; 3 miliony euro
3. Zdeněk Grygera (Juventus); 2012; 1,8 milionů euro
4. Tomáš Ujfaluši (Fiorentina); 2008; 800 tisíc euro
5. Lukáš Jarolím (Siena); 2009; 350 tisíc euro
6. Tomáš Sivok (Udinese); 2011; 200 tisíc euro
Tomáš Zápotočný (Udinese); 2011; 200 tisíc euro
Radek Petr (Parma); 2011; 200 tisíc euro
9. Ondřej Mazuch (Fiorentina); 2012; 100 tisíc euro
Zdroj: La Gazzetta dello Sport (kompletní seznam s výdělky 494 hráčů Serie A je k dispozici na stránkách www.gazzetta.it)

/ gazzetta.it

Nejnovější články