Zpět na » Serie A » Skončí Zlatý míč v Itálii?

Skončí Zlatý míč v Itálii?

0

Líbilo se

22.09. - Na konci listopadu vyhlásí fotbalový týdeník France Football nového držitele Zlatého míče, ceny pro nejlepšího hráče evropského kontinentu. Italského kapitána Cannavara na trůnu možná vystřídá některý z hráčů působících v Serii A. FotbalPortal vybral hlavní adepty na vítězství v anketě z italské nejvyšší soutěže.

Pravděpodobnost, že Zlatý míč převezme hráč ze Serie A, se zvyšuje díky tomu, že AC Milán triumfoval v Lize mistrů. Kromě rossoneri zaznamenal výrazný úspěch i Francesco Totti. Římský kapitán s 26 góly zvítězil v soutěži o Zlatou kopačku pro nejlepšího ligového střelce Evropy. Kromě těchto dvou hvězd jsme vybrali další čtyři fotbalisty ze Serie A, kteří nejsou zcela bez šance.

Podle regulí je Zlatý míč udělován hráči, který v daném roce podává stejně jako jeho tým mimořádné výkony, vyniká talentem a ctí fair play. Zohledňuje se i jeho celková kariéra, osobnost a charisma.

Ve Zlatém míči v jeho dosavadní historii zvítězil osmkrát fotbalista Juventusu. Turínský klub drží v tomto ohledu rekord. Z řad AC Milán vzešel vítěz šestkrát. Dvakrát se radoval i fotbalista Interu.

Letošní adepti na vítězství ve Zlatém míči z řad Serie A

Kaká - brazilský ofensivní záložník patřil k největším osobnostem uplynulého ročníku Ligy mistrů. Díky svému mimořádnému talentu upoutal pozornost španělského velkoklubu Realu Madrid. Nakonec ale zůstal v Miláně. Do nové sezóny Serie A vstoupil třemi vstřelenými brankami. Trefil se i v evropském Superpoháru, čímž pomohl porazit Sevillu.

Francesco Totti - minulým ročníkem Serie A prokráčel kapitán římského celku v úchvatné formě. Zaznamenal osobní rekord v počtu nastřílených gólů v jedné sezóně. Nakonec se stal vítězem soutěže Zlatá kopačka. Uškodit mu může fakt, že již skončil s reprezentační kariérou.

Andrea Pirlo - milánský režisér je nepostradatelnou součástí týmu rossoneri i reprezentace. Jeho přesné centry i přímé kopy jsou postrachem všech gólmanů. Vloni skončil Pirlo ve Zlatém míči devátý, letos by to mohl dotáhnout výše.

Gennaro Gattuso
- bojovník s buldočí povahou asi není u svých soupeřů příliš oblíben. Jeho hra každého protivníka pořádně zabolí. Trenéři Ancelotti a Donadoni ovšem dobře vědí, že Gattuso je důležitým článkem mezi obranou a útokem.

Zlatan Ibrahimovic - švédský útočník střílel v minulé sezóně za Inter velmi důležité góly. Jeho podíl na zisku titulu pro nerazzurri nelze popřít. Zlatan je cílevědomý, dokáže vycítit vhodný moment pro zakončení a svými kličkami motá hlavu i těm nejzkušenějším obráncům. K výhře v anketě by Ĺ véd potřeboval dosáhnout úspěchu s národním týmem nebo s Interem na evropské scéně.

Clarence Seedorf - nizozemský záložník je další z ústředních postav úspěchu milánského AC v Lize mistrů. Rodák ze Surinamu zvítězil v nejprestižnější klubové soutěži Evropy již počtvrté. Seedorf je stále aktivním hráčem nizozemské reprezentace. Silnou stránkou charismatického záložníka je fyzička a dělová rána.

/ FotbalPortal.cz

Nejnovější články