Zpět na » Serie A » Calcio preview: Siena

Calcio preview: Siena

Calcio preview: Siena © goal.com - Siena

0

Líbilo se

18.08. - Calcio preview: Siena si v minulém ročníku oproti těm předešlým, tedy sezónám 2006/2007 a 2005/2006, ve kterých skončila shodně na patnáctém místě, polepšila o dvě příčky. Můžeme ji tedy směle zařadit mezi stabilní týmy, které hrají kolem klidného středu tabulky. Zopakování mírně zlepšující tendence je jistě cílem vedení i fanoušků klubu, který byl založen v roce 1904.

Loňská sezóna:
Siena se v loňské sezóně stala remízovým králem mezi účastníky Série A. Nerozhodný výsledek svítil po skončení jejích zápasů na výsledkové tabulky celkem sedmnáctkrát. Další zajímavostí je, že po "velké pětce" měla nejlepší obranu. S inkasovanými 45 góly se o tento "post" tým podělil s Catanií. Ve 24. kole si Siena připsala největší skalp - domácí vítězství v poměru 3:0 nad římským AS. Že to s ní doma favorité neměli lehké, potvrdili její hráči i tři kola před koncem, když bez bodů po porážce 0:1 odjížděl i Juventus Turín.

Hvězda týmu: Massimo Maccarone
V minulé sezóně jednoznačně největší ofenzivní tahoun klubu. Tento osmadvacetiletý italský útočník klubu, jehož barvy hájí i náš Lukáš Jarolím, nastřílel 13 branek a stal se suverénně nejlepším střelcem klubu. Odehrál takřka celou sezónu a Siena se na jeho brankový instinkt bude spoléhat i tento rok.Největší letní posila: Emanuele Calaio
Útočník z Neapole, kde se ale po postupu do Série A a velké konkurenci v útoku již tolik neprosazoval, by měl mít v Sieně rozhodně více prostoru. V minulém ročníku ale i tak nasbíral solidních 26 startů a dal 2 branky. V předminulé sezóně patřil k oporám Neapole na cestě zpět mezi elitu s 14 zásahy.Příchody:
Barusso (Roma), Belmonte (Bari), Brandao (Belenenses), Curci (Roma), Calaio´ (Napoli), Del Prete (Juventus), Kharja (Piacenza), Zuniga (Atletico Nacional)

Odchody:
Loria (Roma), De Ceglie (Juventus), Forestieri (Genoa), Chiesa (Figline), Veron (PAOK), Locatelli (Mantova), Esposito (Gallipoli), Corvia (Empoli)

Přípravné zápasy:
24. července - Fonte Belverde 10:0
27. července - Rieti 6:0
31. července - Botev Plovdiv 2:0
2. srpna - Benevento 0:0
9. srpna- Ascoli 1:3
11. srpna - Salernitana 0:0
13. srpna - Arezzo 2:1
16. srpna - Sampdoria 0:1

Sezóna 2008/2009:
Siena by nemusela mít velké starosti se záchranou, ovšem jistá si být zcela nemůže. Hodně bude záležet na souhře nových hráčů a startu sezóny. Los jim v tomto ohledu celkem přál, první zápasy je čekají s Atalantou, Cagliari a Lecce.

Kam dál?

Zdenek Klinga / Channel4.com / acsiena.it

Související odkazy
Nejnovější články