Zpět na » Serie A » Calcio preview: Turín

Calcio preview: Turín

Calcio preview: Turín © -

0

Líbilo se

17.08. - Calcio preview: Menší klub z Turína se se svým slavnějším kolegou nemůže v žádném případě rovnat. I tak se ale těší velké oblibě. Klub, založený v roce 1906, by se mohl v letošní sezóně s trochou štěstí - a lepšími domácími výsledky - vyšvihnout výše, než na 15. příčku z minulé sezóny.

Loňská sezóna:
Turín skončil stejně jako Reggina se čtyřiceti body poměrně těsně nad sestupovou zónou, od které jeho hráče dělily 4 body. Pro zajímavost to byl ale první tým směrem od "dna" tabulky, který neměl co se výsledků zápasů týče největší číslo v kolonce proher. Turínským se totiž mohlo klidně přezdívat remízoví. Po Sieně (17 remíz) byli totiž s náskokem na druhém místě žebříčku nerozhodných výsledků. Pro většinu týmů tradičně silné domácí prostředí se u tohoto týmu jako silná zbraň neprojevilo. V tabulce domácích zápasů jim patřila s Empoli předposlední příčka. Špatné domácí výkony naštěstí zachránili velmi dobrými venkovními zápasy, ve kterých získali skvělých 18 bodů (oproti 22 domácím). A právě proto se i oni mohou těšit na další zápasy Série A.

Hvězda týmu: Alessandro Rosina
Italský záložník začínal v Parmě, kde se ale ještě neprosadil a tak v roce 2005 putoval do Verony, která v té době hrála Sérii B. Hned další sezónu opět měnil působiště, pro něj prozatím "osudově". Za svůj dosavadní klub totiž odehrál úctyhodných 42 zápasů v sezóně a dvanácti zásahy mu pomohl k návratu do Série A. Od té doby patří k jeho velkým oporám. V poslední sezóně se, při gólové impotenci hrotových hráčů, stal dokonce nejlepším střelcem s osmi zásahy.Největší letní posila: Nicola Amoruso
Zkušený třiatřicetiletý útočník by měl přinést do Turína hlavně jediné - góly. V minulé sezóně útočníci klubu propadli. Pouze Ventola překonal hranici pěti branek za sezónu. Těch dal v minulé sezóně Amoruso v dresu Regginy 12 a právě proto se ho rozhodlo vedení klubu přivést za zhruba 3 milióny eur.Příchody:
Abbruscato (Lecce), Moro (Messina), Amoruso (Reggina), Valtulina (Pro Sesto), Calderoni (Treviso), Colombo (Udinese), Sä,,,umel (Sturm Graz), Abate (Milan)

Odchody:
Recoba (Inter), Motta (Udinese), Comotto (Fiorentina), Bjelanovic (Vicenza), Melara (Released), Lanna (Bologna)

Přípravné zápasy:
26. července - Malles 8:0
30. července - Kerkyra 1:1
2. srpna Vicenza 2:1
9. srpna - Fulham 2:2
10. srpna - Sommariva Perno 11:0
13. srpna - Ivrea 3:0

Sezóna 2008/2009:
Turín by chtěl jistě zakotvit v klidných vodách středu tabulky. I když to bude nesmírně těžké, tým na to jistě má. Hodně bude záležet, jak se v novém dresu rozstřílí Amoruso. Pokud se skutečně zlepší hra na domácím hřiště, neměl by Turín mít problémy. Dobře vykročit by mohl již v prvním kole, jelikož bude hostit Lecce.

Kam dál?

Zdenek Klinga / Channel4.com / torinofc.it

Související odkazy
Nejnovější články