Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Synot liga » Muhammed Cham do Slavie nepřijde. Vybral si Turecko

Muhammed Cham do Slavie nepřijde. Vybral si Turecko

Muhammed Cham do Slavie nepřijde. Vybral si Turecko © iconsport.photo - Muhammed Cham

0

Líbilo se

26.08. - Slavia celé léto čekala na to, jak to dopadne s Muhammedem Chamem Saračevičem. Rakouský reprezentant se ale rozhodl pro přestup do tureckého Trabzonsporu. Slova Jaroslava Tvrdíka o nadšení Chama pro Slavii se tak nepotvrdila. Největší roli zde měl hrát plat, který mu nabídli v Turecku.

Muhammed Cham je vysněnou posilou nejen vedení Slavie, ale i fanoušků. Je to rozdíl od Veljka Birmančeviče nebo Qazima Laciho, kteří do Čech přišli z Francie jako náhradníci nebo okrajoví hráči sestavy. Cham byl jedním z největších tahounů Clermontu po dobu posledních 2 sezón. Vstřelil 15 gólů, na dalších 8 přihrál. To nejsou na ofenzivního záložníka klubu, který patřil vždy k největším favoritům na sestup, zlá čísla. Vždyť si vydobyl i místo v rakouské reprezentaci a ocenil ho i Ralph Rangnick, který Chama doporučil i Jiřímu Bílkovi, sportovnímu řediteli Slavie.

Ale dohoda byla složitá. Cham má rok do konce smlouvy, Clermont sestoupil, ale i tak za Chama požadoval opravdu obrovské peníze. Jaroslav Tvrdík pak avizoval, že Slavia za něj poslala doposud nejvyšší nabídku ze všech zájemců, mezi nimiž měly být i mnohem větší kluby než Slavia, a to v čele s tureckým Trabzonsporem, jenž chtěl i slávistického forvarda Jurečku. Nebylo tak pochyb o tom, že by se z Muhammeda Chama stala nejdražší posila v historii naší soutěže. Jaroslav Tvrdík pak tvrdil, že je přesvědčen o tom, že by si rakouský záložník vybral Slavii, z níž byl nadšený. Aktuálně je ale po všem.

Cham do Slavie nepřijde

Muhammed Cham má namířeno do Trabzonsporu, který má zaplatit 5 milionů eur. Fanoušci Slavie z toho nadšeni nejsou a na jeden z komentářů musel reagovat i Jaroslav Tvrdík a poodkryl, jak to doopravdy je.

„Nabídli jsme 5,4 milionu eur, splatné do konce roku (v odvětví, kde standardem jsou několikaleté splátkové kalendáře), plus bonusy. Nikdy jsme za hráče nenabídli vice. Nabídka hráči by byla, v případě přijetí, bezkonkurenčně nejvyšším příjmem hráče v klubu. Dostali jsme se na hranici, kterou jsme považovali za možnou a racionálni z pohledu nejen sportovních, ale i finančních cílů klubu,” řekl Jaroslav Tvrdík.

A asi se není čemu divit. Až na šanci na Ligu mistrů asi nemá Cham jediný důvod proč si vybrat Slavii před Trabzonsporem. Buďme upřímní. V Turecku dostane mnohem větší peníze, bude v papírově lepším týmu, bude hrát lepší soutěž a evropské poháry ho zřejmě čekají taktéž. Trabzonspor navíc každoročně patří mezi týmy, které mohou promluvit do boje o titul. Ostatně to není tak dávno, co se triumfovat s Marekem Hamšíkem povedlo. Jediné proti je snad to, že ve Slavii by byl prostě jedničkou a největší hvězdou. To vedle Edina Višci, Ozana Tufana nebo Stefana Saviče nebude, ale může se stejně stát klíčovou postavou. Je to každopádně škoda. Není pochyb, že by se vedle Birmančeviče a spol. zařadil mezi nejlepší hráče ligy.

Adam Novotný / fotbalportal.cz

Nejnovější články