Zpět na » Synot liga » Baroš se po roce vrací do Baníku, nejprve však nastoupí za juniorku

Baroš se po roce vrací do Baníku, nejprve však nastoupí za juniorku

Baroš se po roce vrací do Baníku, nejprve však nastoupí za juniorku © turkeyfootball.blogspot.com - Milan Baroš

0

Líbilo se

24.09. - Když přicházel naposledy, byl se Baník na pokraji krachu, potácel se kolem hranice sestupu a jeho přežití záviselo na libovůli zastupitelů. Ti nakonec stadion na Bazalech odkoupili, díky čemuž mohl slezský klub přežít. Nyní se Milan Baroš vrací do Baníku podruhé a fotbal bude v jeho angažmá hrát mnohem větší roli než před rokem.

"Nikdo nezapomene, jak Milan přišel v té kritické chvíli pomoc. Dnes se vrací do stabilizovaného klubu a kvalitnějšího kádru. Ambice klubu jsou o mnoho větší," říká předseda představenstva Baníku Petr Šafarčík.

Ano, Milan Baroš tehdy týmu pomohl v mnoha ohledech. Jednak klub svým zvučným jménem zaštítil, ale také pěti góly v devíti zápasech výrazně přispěl k jeho záchraně po sportovní stránce. Tenkrát se jednalo o vzájemnou výpomoc a jiné to nebude ani nyní.

Král střelců portugalského Eura totiž dlouhou dobu nehrál a v momentálně desátém celku SYNOT ligy chce svoji kariéru restartovat. Myšlenky na další zahraniční angažmá ale v jeho hlavě momentálně nenajdete.

"Takhle teď nepřemýšlím. Chci, aby noha držela a mohl jsem hrát nějaké zápasy za Baník. Kariéra může trvat nějaký rok, ale nemusí. Myšlenky jsou teď pouze pomoci Baníku," prozrazuje útočník, jenž si na Bazalech bude muset zvyknout na nové spoluhráče, ale také na netradiční číslo na dresu.

"Čísla, se kterými jsem byl zvyklý hrávat, nebyla volná a také to naznačuje blížící se věk," usmívá se Baroš při komentování číslovky 33 a ještě na odlehčenější notu zahrál na tiskové konferenci Šafarčík. "Nebo by to mohly být dva hattricky."

Nejen góly si nové vedení od Baroše slibuje. V Baníku totiž momentálně působí několik cizinců, kteří češtinu neovládají, a tak je potřeba nějaký pojící prvek, který jim jazykovou bariéru pomůže překonat. Tuto roli momentálně obstarává třiadvacetiletý Slovák Ján Greguš, který nyní dostává k ruce posilu.

"Myslím si, že důležité je, že to šlape na hřišti, kabina je zdravá, po zápase jsem za kluky párkrát šel a viděl jsem, jak se objímají po výhře. Tam není co stmelovat," nevidí situaci tak vážně stále ještě dvaatřicetiletý forvard.

Baroš momentálně trénuje individuálně, k týmu by se měl připojit až po reprezentační pauze. "Všechno se bude odvíjet od toho, jak se zapojím do týmu, ale hlavní slovo bude mít trenér. Odehraji třeba 20-30 minut za juniorku a bude to vypadat podle toho, jak se budu cítit," prezentuje své nejbližší vyhlídky bývalý reprezentant a nejnovější posila ostravského Baníku.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články