Zpět na » Synot liga » Pro Žižkov je pohár spíše komplikací, umí si na něm ale najít i pozitiva

Synot liga - Pro Žižkov je pohár spíše komplikací, umí si na něm ale najít i pozitiva

Pro Žižkov je pohár spíše komplikací, umí si na něm ale najít i pozitiva © fkmb.cz - Utkání Žižkova s Mladou Boleslaví

0

Líbilo se

24.09. - Pro malé kluby je to nejsnazší cesta do evropských pohárů. Své o tom ví třeba Plzeň, kterou právě vyhraný domácí pohár nakopl pro pozdější jízdu za titulem a úspěšná vystoupení v Lize mistrů. Jenže třeba fotbalisté Žižkova vidí v soutěži, která se skrývá ve stínu SYNOT ligy, spíše komplikaci, jež jim přináší více potíží než pozitiv.

Měl by to být svátek fotbalu. Do malých vesniček či na druholigové stadiony zavítá soupeř zvučného jména z první ligy. Na jedné straně stojí touha trpaslíka vyšlápnout si na slavnějšího protivníka a získat cenný skalp do klubové historie. Na té druhé náročný program a slabý kádr.

Pro kluby jako Živanice nebo Chrudim převáží většinou první kritérium a proti Spartě, Slavii a dalším vyrukují s nejsilnější možnou sestavou. To druholigové celky už se rozmýšlejí více a často kalkulují stejně jako favorité. Avšak na rozdíl od nich nedisponují tak širokým kádrem a únava na hráče zákonitě dopadá více. Příkladem může být Viktoria Žižkov.

"Nemyslím si, že je úspěch v poháru kontraproduktivní. Do hry se dostávají hráči, kteří tolik nehrají. Je dobře, že má celý kádr rovnoměrné zatížení a každý dostane svoji šanci," nesouhlasí s tvrzením, že domácí pohár je pro jeho spoluhráče spíše na obtíž, žižkovský útočník Radek Voltr.

Jen čtyři zdraví hráči

Jenže ani v jeho klubu nepanuje na tomto tématu shoda. Viktoria sice vládne druhé lize, v poslední době však musí překonávat řadu zdravotních problémů. "Kdyby mi dneska někdo nabídl, že to utkání můžeme odložit, tak bych ho odložil," konstatuje trenér Pražanů Jindřich Trpišovský.

Z devatenáctičlenného kádru Viktorie má valná většina hráčů různorodé potíže. Přitom už v původní sestavě je pro mužstvo z druhé ligy náročné zvládnout anglický týden, a to přestože první ze dvou duelů hraje již v úterý.

"Karafiát hraje každé utkání jen díky lékům, dalších sedm fotbalistů mělo minulý týden teploty. V kabině sedí momentálně asi čtyři hráči, kteří za poslední měsíc neprodělali žádné zranění. Do toho hrajeme důležité utkání s Opavou a pak jedeme do Mostu," prozrazuje výčet marodů Trpišovský.

Přesto ale i on najde na náročném programu jistá pozitiva. Třeba v momentech, kdy se týmu příliš nedaří a potřebuje nakopnout vítězstvím nebo alespoň dobrým výkonem v utkáních, kde není favoritem.

Komplikací je i reprezentace

"Pohár nám vždy pomůže se zvednout. Bylo to tak s Jihlavou, když jsme zápas předtím prohráli, stejně tak teď. Podlehli jsme Frýdku, ale teď jsme zase odehráli dobré utkání s Boleslaví, v tomto ohledu je to pozitivní," říká Tripšovský, jenž vedle už zmíněného vidí ještě jeden velký problém.

"Příští týden nám z již tak úzkého kádru odjedou ještě dva hráči reprezentovat. Už dnes jsme museli vytáhnout mladé hráče, abychom měli koho posadit na lavičku," dodává trenér, jehož tým díky povedenému vstupu do sezóny může pomýšlet na postup mezi prvoligovou elitu.

V současné době vede Fotbalovou národní ligu o dva body před početnou smečkou pronásledovatelů. Jak se na něm podepíše sled obtížných zápasů, zatím jasné není. Minimálně jedno utkání navíc ale ještě bude muset Žižkov odehrát. Osmého října pojede bojovat o postup do čtvrtfinále Poháru FAČR do Mladé Boleslavi.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články