Zpět na » Synot liga » Žižkovský útočník Voltr: Kdybych tu penaltu neodčinil, bylo by to špatně

Žižkovský útočník Voltr: Kdybych tu penaltu neodčinil, bylo by to špatně

Žižkovský útočník Voltr: Kdybych tu penaltu neodčinil, bylo by to špatně © fkvz.cz - Radek Voltr

0

Líbilo se

23.09. - Na hřiště přišel až v průběhu druhé půle, přesto se stal nejdůležitějším mužem celého utkání. Útočník Žižkova Radek Voltr po třech minutách na hřišti neproměnil v zápase s Mladou Boleslaví pokutový kop, poté ale dokázal přesnou střelou k levé tyči vyrovnat. I díky němu si tak Viktoria udržela naději na postup do čtvrtfinále poháru.

Jak byste zhodnotil dnešní zápas a výkon týmu v něm?

Byli jsme Boleslavi více než vyrovnaným soupeřem. Hráli jsme kombinačně po zemi a Boleslav dokázali přehrávat. Za remízu jsme samozřejmě rádi a výkonu proti takhle silnému mužstvu si vážíme.

Vy sám jste nedal penaltu, ale následně jste se branky dočkal. Jak nahlížíte na svoje vystoupení v utkání?

Byl jsem na hřišti tři minuty a šel jsem na penaltu, kterou jsem neproměnil. Když bych to nějak neodčinil, tak bych se musel klukům omluvit a bylo by to špatně. Naštěstí se mi pak podařilo vstřelit gól. Jsem rád, že se mi to povedlo, ale pochvalu zaslouží také kluci, kteří hráli od začátku a zápas skvěle rozjeli.

Porazili jste Jihlavu, Slavii a teď máte na kontě i remízu s Mladou Boleslaví. Dá se říci, že vám silnější týmy sedí více než soupeři ve druhé lize?

Myslím si, že tomu tak je. Prvoligové týmy se více snaží hrát fotbal, což nám vyhovuje. Nemáme v kádru žádné bijce a jsme typologicky manšaft, který se snaží hrát spíše kombinační a nátlakový fotbal. Tomu je první liga blíže než ta druhá. Jsme rádi, že se nám proti celkům z první ligy daří dělat dobré výsledky.

Berete to tedy tak, že už patříte spíše do první ligy?

Ne, to v žádném případě. Těší nás, že se nám povedly nějaké výsledky ve druhé lize, ale fakt, že jsme momentálně na špici, vůbec nic neznamená. Můžeme dvakrát prohrát a propadneme se na desáté místo. Musíme tvrdě pracovat a snažit se z každého utkání vybojovat maximum bodů.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články