Zpět na » Synot liga » Podzimní část druhé ligy v číslech

Synot liga - Podzimní část druhé ligy v číslech

Podzimní část druhé ligy v číslech © fcslovacko.cz - Fanoušci Slovácka

0

Líbilo se

13.11. - O víkendu se odehrálo poslední kolo naší druhé nejvyšší soutěže, a tak je čas na bilancování. Do jarní části si nejlepší pozici vybudovalo Slovácko, které je těsně následované Opavou.

Na prvních dvou místech se tedy umístily týmy s nejlepšími fanoušky. Právě na domácích zápasech těchto týmů bývá povětšinou bouřlivá, ale také slušná atmosféra. Na Slovácko chodilo v průměru necelých 3700 diváků, na Opavu zhruba 3000. Třetí je pak v tabulce domácích návštěv Hradec Králové s průměrnou domácí návštěvností 2200.


Opačné starosti mají naopak v Krči, která celý podzim musela odehrát ve vyhnanství na Strahově. To se projevilo na výsledcích, ale také především na návštěvnosti, která je suverénně nejnižší ve druhé lize. Průměr na zápas se vyšplhal na číslo 285.


Celkový divácký průměr ve druhé lize tak je 1318 diváků na zápas. Nejvíce sledovaný byl zápas Slovácko – Bohemians Praha (5. kolo), který si nenechalo ujít 4048 diváků. Čtyřtisícová norma pak byla překročena ještě dvakrát a to v zápasech Slovácko - Sokolov (1. kolo) a Opava - Fulnek. Oba tyto zápasy navštívilo 4011 fanoušků. Za to nejmenší návštěva byla k vidění na Strahově na zápase Krč – Hlučín (2. kolo), tam si našlo cestu jen 150 nejvěrnějších fanoušků.


Navzdory posledním ročníkům góly moc nepadaly. Průměr 2,4 gólu na zápas to jen dokazuje. V minulých letech jsme byli zvyklí na mnohem větší brankové příděly. V jednom zápasy tak padlo maximálně šest branek. Nepopulární bezbranková remíza byla k vidění 11x.


V tabulce střelců se v posledních kolech doslova strhla bitva mezi opavským Liborem Kozákem a Jiřím Šislerem z Bohemians Praha. Po podzimu vede nakonec o jedinou branku opavský forvard. Oběma střelcům ještě šlape na paty Pavel Simr z Jihlavy.


Tabulka střelců:

1. Kozák Libor Opava 10
2. Šisler Jiří Bohemians Praha 9
3. Simr Pavel Jihlava 8
4. Huňa Daniel Marila Příbram 7
Smetana Ondřej Fulnek 7
6. Faldyna Petr Jihlava 6
Chmelíček Aleš Slovácko 6
Schön Michal Vítkovice 6
9. Korčián David HFK Olomouc 5
Kropáček Miloš HFK Olomouc 5
Prohászka Martin Vítkovice 5

Kam dál?

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
JoeSFC - 15.11. Odpovědět

a ještě dělají chyby!!!!!! Čtyřtisícová norma pak byla překročena ještě dvakrát a to v zápasech Slovácko - Sokolov (1. kolo) a Opava - Fulnek. Oba tyto zápasy navštívilo 4011 fanoušků... Kde vymysleli že na zápas Opava-Fulnek přišli 4 tisíce???? lolek Smajlík 3 to by se muselo nejprve to utkání odehrát Smajlík 1

JoeSFC
JoeSFC - 15.11. Odpovědět

ach bóže...nepostoupí..tady se teď řeší důležitější věci a to úplná bezladost a skladost... Smajlík 11 Smajlík 11 Smajlík 11

JoeSFC
ojakub - 13.11. Odpovědět

Doufám, že se na jaře Hradec vzmůže a postoupí! Smajlík 7 Smajlík 1

ojakub
Hory - 13.11. Odpovědět

Chtěl bych říct, že s Vámi z pozice redaktora souhlasím. 2. liga by si zasloužila samostanou sekci. Já s tím ale ze své pozice nic nanadělám. Smajlík 13 To je spíše na vedení. Taky si myslím, že ta anketa o něčem vypovídá.

Hory
FCS - 13.11. Odpovědět

Je to krok zpět, alespoň z meho pohledu, protože mě zajímá druhá liga a tato verze je hodne nepřehledná, protože v ní 2. česká liga nemá samostatnou část. Smajlíci taky o ničem a ani grafika se mi moc nelíbí. Nejsou prewia. Hlasování na úvodní stránce mluví jasně... Škoda no...

FCS
snakeee - 15.11. Odpovědět

JoeSFC - naprostý souhlas. Přepínání mezi jednotlivými soutěžemi mi tady chybí asi nejvíc. Další věc, která je snad jen dočasná, jsou neúplné statistiky (střelci, karty..atd).

snakeee
JoeSFC - 13.11. Odpovědět

To je úplně na nic tenhle FotbalPortál..dám Česko a mám hledat jeden článek 2.ligy mezi ostatníma z 1.??? Ani Smajlíci tu nejsou všechny...nanic fakt...zhoršili jste se!!! Smajlík 14

JoeSFC
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články