Zpět na » Synot liga » To nej z 13. kola Gambrinus ligy

To nej z 13. kola Gambrinus ligy

To nej z 13. kola Gambrinus ligy © bohemians1905.cz - Fanoušci Bohemians při utkání na Spartě

0

Líbilo se

13.11. - Ve třináctém kole Gambrinus ligy byly k vidění krásné góly, ale bohužel také chyby rozhodčích. Ústřední postavou víkendových utkání se po zásluze stal Pavel Verbíř.

Sestava kola: Vašek (Baník) - Bystroň (Baník), Vidlička (Zlín), Trousil (Brno), Pospěch (Sparta) - Verbíř (Teplice), Horváth (Sparta), Jarolím (Plzeň), Pudil (Slavia) - Blažek (Liberec), Magera (Baník)

Tým kola: Tescoma Zlín
Zlínští fotbalisté potvrzují, že se jejich výkony opět zlepšují a přesvědčilo se o tom Kladno. Zlín mu během druhé půle nastřílel čtyři branky a skvělou hrou úplně znemožnil soupeře. Hráčům Tescomy se dařily i střely z dálky.

Hráč kola: Pavel Verbíř (Teplice)
Záložník a patriot fotbalových Teplic prožil nádhernou neděli. Pavel Verbíř nasázel Budějovicím tři góly a tím i překonal dosavadního nejlepšího střelce Teplic Pavla Stratila. Verbíř dal svůj jednasedmdesátý gól. Obzvlášť jeho vyrovnávací branka na 2:2 byla ukázková, když si pohrál s dvěma obránci a brankářem a poslal míč do sítě. Stal se strůjcem teplického vítězství.

Gól kola: Daniel Pudil (Slavia)
Vinou terénu nepříliš pohledné utkání zdobila nádherná branka, kterou vstřelil slávistický záložník. Ten unikal po levé straně, jeho nepovedený centr směřoval na žižkovskou bránu tak dokonale, že míč Bartalského obloučkem přeletěl a skončil za jeho zády. I když se Pudil přiznal, že to takhle nechtěl, gól byl výstavní.

Chyba kola: Upísknutí se rozhodčího Kociána
Hlavní sudí duelu mezi Libercem a Mostem Radek Kocián vyrobil hrubou chybu, kterou poškodil hosty. Při gólové akci Mostu pískl do píšťalky, ačkoliv k tomu neměl žádný důvod. Když zjistil, že pomezní ofsajd nemával, rozhodl se gól Mostu uznat. Poté se však ještě jednou o situaci domlouval s dalšími přítomnými rozhodčími a po poradě branku odvolal. Sympatické je, že svou chybu uznal a ničím ji neomlouvá.

Plus kola: Fanoušci Bohemians
Příznivci klokanů opět dokázali, jak jim na jejich mužstvu záleží. Po celou dobu utkání na Letné vytrvale povzbuzovali své hráče a to také za nepříznivého stavu 0:3. Naprosto to tak znemožnili fanoušky Sparty, které bylo slyšet je v některých pasažích hry. Nic na tom nemění ani bojkot sparťanských ultras. Fanoušci zelenobílých nezapomněli ani na současného sparťana Karola Kisela, který za Bohemians hrával a vyvolávali jeho jméno. Na nejvyšší návštěvě kola (8 433) měli velký podíl.

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články