Zpět na » Synot liga » Kabíček: Proč my?

Kabíček: Proč my?

Kabíček: Proč my? © -

0

Líbilo se

11.11. - Jak rychle obletělo českou fotbalovou veřejnost, rozhodčí v Gambrinus lize opět fatálně chybovali. Tentokráte kritika oprávněně padá na hlavu sudího Kociána. Mostecký šéf nenachází pro jeho výkon vhodných slov.

Jak byste ohodnotil vy situaci z utkání v Liberci, kdy pan rozhodčí nejprve vaši vstřelenou branku neuznal, pak ji přiznal a nakonec zase odvolal?

Já jsem z toho strašně zklamanej, protože to nechápu. Do teďka jsem to ještě nepochopil(cca 4 hodiny po utkání, pozn. aut.). Chyboval, ale ne záměrně! Podle mého názoru nás nechtěl poškodit. Tu situaci zpackal sám, písknul v momentu, kdy Toleski dává gól a pak se nechá přemluvit, údajně čtvrtým rozhodčím. Nechci nikoho obvinit, ta chyba jistě nenastala s cílem nás ublížit, ale přesto se jedná o těžké rány pro náš klub. Hlavně naši hráči to nechápou. U nás hraje, jak se, bohužel, říká cizinecká legie a ti kluci hrají za reprezentace svých národů a toto nedokáží pochopit. Težko se je zvedá, je pravda, že polovina první půle byla z naší strany hrozná, pak se kluci zvedli a....(přemýšlí) ... já fakt nemám slov. Pana Kociána z ničeho neviním, nechtěl nám ublížit, ale proč my? Proč my?

Je opravdu zvláštní, že se Kocián nechal přemlouvat. Podle litery pravidel, pokud písknul dříve, než byla akce dokončena, nemůže branku uznat, žádná vlastně nepadla.
No právě, už to by bylo jeho hrubé ovlivnění. Je mi toho rozhodčího lidsky líto, tu situaci nezvládl. Jedná se o hrubé poškození mužstva. Vše bych přirovnal k situaci, kdyby míč směřující do brány odkopl divák z publika, jenž by vnikl na hřiště. To nejde, nechápu to.

Pan Ščasný měl po zápase v Ostravě silně kritická slova nejen k rozhodčím, ale dokonce i k muži, který je deleguje, panu Macelovi. Myslíte, že je situace tak vážná, že je potřeba radikální řez ve složení rozhodčích?
To ne! To bych si netroufal říct, myslím si, že je pan Macela muž na svém místě. Tak daleko bych nezacházel.

Otázka byla myšlena spíše směrem k rozhodčím. Měli by býti pro nejvyšší soutěž vybíráni více psychicky odolní muži, na které by tak nedoléhal tlak?
Myslím, že ne. Jedná se o jednotlivé chyby a selhání jednotlivých lidí. Víte, i já dělám ve svém životě chyby a každý si, myslím, má na chyby právo. Jen víte co mi přijde zajímavé? Že velice často přichází ve směru k hostujícím mužstvům.

Pokud bych se zeptal na vývoj majetnických poměrů v klubu SIAD Most, jak se situace vyvíjí?
SIAD, jehož jsem jednatelem, nabídl, jak je známo, všechny své akcie k odkupu. Město Most o ně zájem nemá, ale ustanovilo pracovní skupinu lidí, která se snaží ve věci podniknout co nejlepší kroky. Zatím však žádná konkrétní jména nemám, žádné konkrétní nabídky a tak je SIAD i nadále držitelem 85% akcií ve fotbalovém klubu.

Kam dál?

/ fotbalportal.cz

Související odkazy
Noviny
Nejnovější články