Zpět na » Synot liga » Žižkov - Slavia 1:1 (0:0)

Žižkov - Slavia 1:1 (0:0)

Žižkov - Slavia  1:1 (0:0) © -

0

Líbilo se

11.11. - Po utkání hraném na téměř neregulérním terénu se mohli radovat domácí, kteří rozjetou Sávii dokázali obrali o body. Téměř prohrané utkání dokázali po gólu Richarda Kaloda v 90. minutě zremizovat.

13. Kolo nejvyšší domácí fotbalové soutěže přináší hned dvě pražská derby. V tom prvním zavítala vedoucí Slavie na hřiště nováčka ze Žižkova. Jestli mělo něco sešívané před dnešním zápasem znepokojovat, tak by to byly dvě věci: Za prvé, Viktorii se na domácím hřišti momentálně daří, poslední dva zápasy vyhráli shodně 2:0. Zlepšení formy Žižkovských řad (především těch obranných) odskákala mužstva z Moravy, jmenovitě Zlín a Olomouc. A zadruhé, Slavie se se zlou potázala při utkání na hřišti Bohemians, rovněž nováčka v nejvyšší soutěži a rovněž po úspěšném vystoupení v Lize Mistrů. Dnes měl ovšem trenér Slavie Karel Jarolím k dispozici téměř kompletní kádr. Vyjma dlouhodobě zraněných Šventa, Latky a Jandy, nemohl počítat s elitním útočníkem a kapitánem týmu Stanislavem Vlčkem, který od posledního duelu s Teplicemi léčí zraněný lýtkový sval a návrat plánuje až po reprezentační přestávce. Naopak připraveni už byli Ladislav Volešák a Theo Gebre Selassie, kteří proti Arsenalu nastoupit nemohli.

Už při prvním pohledu na trávník Žižkovského stadionu bylo jasné, že dnes se fotbalová krása podávat nebude. Kluzký, vodou nasáklý a rozblácený pažit byl také důvod, proč v prvním poločase mnoho šancí k vidění nebylo. Především technicky zdatnější hosté měli značné problémy. Jejich kombinace po zemi byly odsouzeny k neúspěchu. Taktika založená na dlouhých nakopávaných míčích za obranu domácích také nikam nevedla. Útočníci Slávie Šenkeřík a Ivana jsou sice rychlí, nicméně menšího vzrůstu. I proto si s nimi urostlí obránci Žižkova vždy poradili. Ve 26. minutě musel být po tvrdém zákroku kapitána Viktorie Straceného vystřídán František Dřížďal Matejem Krajčíkem. O chvíli později se Slávisté poprvé dostali do vážnější šance – Po centru Ivany z pravé strany hlavičkoval Volešák z dobré pozice nad Bartalského branku. Na druhé straně měl kromě několika střel ze střední vzdálenosti možnost otevřít skóre Kučera, když jeho střelu tečoval někdo ze slávistů nebezpečně do protipohybu gólmana Vorla.


Druhou půli začali aktivněji domácí fotbalisté. Žádnou vážnější šanci si ale vytvořit nedokázali. Naopak sešívaní hrozili: Pudil po výborně zahraném přímáku našel v šestnáctce domácích hlavu Suchého. K jeho druhé trefě v lize chybělo zhruba dvacet centimetrů. V 69. minutě už mohla červnobílá radost propuknout ve vší kráse. Daniel Pudil převzal po Ivanovi míč, všiml si Bartalského, který byl vysunutý z branky a jeho přetažený centr zaplul k překvapení všech za záda domácího brankáře 1:0.

Po této brance přichystal Stanislav Griga řadu střídání, které měli za úkol zkvalitnit hru domácích směrem dopředu. Na hřiště se podívali Bukač, Novotný a Kalod. Trenér Jarolím zase nasadil do hry Kalivodu místo Šenkeříka. Snahou bylo zápas dohrát a udržet vedení. Veškeré naděje sešívaných na tři body utnul v 90. minutě Richard Kalod. Táhlý centr z hloubi pole se snesl nad gólmana Vorla, který míč netrefil a hlavičkující Kalod opřel balón do břevna slávistické branky. Ten samý hráč se poté opět dostal k hlavičce, ale tentokrát už mířil do černého. Slávisté už neměli šanci odpovědět a domácí tak mohli slavit bodový zisk s favoritem.

FK Viktoria Žižkov - SK Slavia Praha 1:1 (0:0)
Branky: 69. Pudil, 90. Kalod Rozhodčí: Kovařík – Lhoták, Mencl ŽK: 23. Stracený, 87. Procházka, 88. Hubáček, 90. Krajčík.
Diváci: 4628
Žižkov: : Bartalský, Kropík, Labant, Moughfire( 74. Bukač), Švancara,(Kalod) Procházka, Kušnír, Kučera, Da Silva, Šťastný, Stracený( Novotný)
Slavia: Vorel – Dřížďal (26. Krajčík), Suchý, Brabec, Hubáček - GebreSelassie, Švec, Volešák (62. Tavares), Pudil - Ivana, Šenkeřík (80. Kalivoda).

Kam dál?

Hodnej Pán / Fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články