Zpět na » Synot liga » Boleslav – Zlín 0:1 (0:1)

Boleslav – Zlín 0:1 (0:1)

Boleslav – Zlín 0:1 (0:1) © -

0

Líbilo se

05.11. - V nedělním utkání 12. kola se spolu utkali domácí Mladá Boleslav se Zlínem. Podle papírových předpokladů to měl být jasný zápas, Zlínský Žůrek byl ale proti a tak si hosté i přes místy drtivý tlak domácích odváží všechny body do Zlína.

Domácí povzbuzeni remízou z Ostravy toužili po třech bodech . Hosté se zase snažili ukončit sérii čítající 278 minut bez vstřeleného gólu.

Domácí začali aktivně a dostali se do několika šancí. Zejména Vaněček hrál ve velké pohodě a přiváděl obranu Zlína do varu. Po gólu volali i šance Táborského a Holuba. Zlín se dostával do útoku sporadicky a sázel především na rychlé brejky v čele s rychlonohým Žůrkem. To se Zlínu málem vyplatilo v probíhající 25 minutě zápasu, kdy Žůrek postupoval z pravé strany zcela sám na Millera. Jenže než se stihl rozmyslet kam zakončí, zablokoval jej vracející se Kysela. Poté ještě ve velké šanci vychytal Miller Krause ale ten nemusel zoufat.V probíhající 30 minutě po nepřesné zpětné přihrávce Vaněčka na Rolka které využil Vyskočil, postupoval Žůrek z prava a křížnou střelou nedal Millerovi šanci.

Gól Mladou Boleslav zaskočil ale po chvíli opět převzala na hřišti iniciativu a zatlačila Zlín před jeho pokutové území. Ovšem žádna ze slibně se rozvíjejících šancí neskončila ve Zlínské síti a tak po 45 minutách svítil na světelné tabuli stav 0:1.

Do druhého poločasu vystřídal trenér domácích Zdeněk Ščasný Vaněčka a nahradil jej levonohým Poláčkem. Jak Boleslav končila náporem první poločas, tak jej i začala. Po závaru před Baránkem se domácí dožadovali pokutového kopu, jelikož míč kutálející se do branky na poslední chvíli rukou zachytil hostující Penner, jenže se pískal ofsajd.

To domácí ještě více nabudilo a do Zlínského pokutového území létal jeden centr za druhým. Zejména pak z levé strany kde nově operoval střídající Poláček. Mendyho hlavička, ani Rolkovi nůžky se ovšem za záda hostujícího Baranka nevešli. Boleslav to nepoložilo a stále se tlačila do zakončení. Série několika rohů za sebou stěží odvracela přetížená obrana hostí. V tu chvíli bránili hráči Zlína v 10 hráčích naskládaných před svým pokutovým územím. Pouze Žůrek byl osamocený vpředu. A právě Žůrek mohl navýšit vedení Zlína, jenže jeho křížné střele chyběli centimetry. Následoval opět tlak Boleslavi a v obrovské šanci se zaskvěl Baranek proti střílejícímu Mendymu.

Následovalo opět několik centrů do vápna Zlína a zejména Rajnoch dělal v pokutovém území Zlínským zadákům velké problémy. Tento skvělí hlavičkář ovšem ani jednu z několika svých hlaviček nedostal za Barankova záda. Zlín v této části hry rezignoval na útok a úporně bránil hubené jednobrankové vedení. Boleslav svého soupeře často až drtivě přehrávala ale gólového efektu se nedočkala. Proto si Zlín odvezl domů ubráněné vítězství 0:1.

Ohlasy trenérů na odehraný duel:

Domácí Zdeněk Ščasný: Nejsem spokojen s druhou domácí porážkou. Vytvořili jsme si více šanci, ale gól nedali. Při tom jsme hráli poměrně dobře, hlavně první půlhodinu, ale nevarovali nás soupeřovy brejky, které jsme mu umožnili po našich ztrátách míče ve středu hřiště. Ve druhém poločase jsme až do závěru utkání Zlín přikovali k jeho brance, nebylo nám však přáno, abychom dali branku.

Hostující Pavel Hoftych: Bylo to pro nás náročné utkání, už v prvním poločase potvrdila Boleslav svoji sílu. Chtěli jsme hrát na brejky, což se nám díky Žůrkovi podařilo. Nápor ve druhém poločase jsme očekávali a projevil se neustávajícími centry z pravé i levé strany. Doma jsme o body přišli s Jabloncem, i když jsme většinu utkání hráli na jeho půlce, v Boleslavi jsme je získali, i když jsme byli pod stálým tlakem,“ FK

Mladá Boleslav – FC Tescoma Zlín 0:1 (0:1)

Branky: 30 Žůrek Diváci: 3 430

ŽK: Kopic - Penner, Šmahaj, Bača, Baránek

Sestava:

M. Boleslav: Miller - Voříšek, Rolko, Kopic - Kysela, Matějovský, Rajnoch, Vaněček (46. Poláček)- A. Mendy, Holub (69. Hrdlička), Táborský (56. Kalina)

Zlín: Baránek - Vidlička, Zbožínek, Kroča, Penner (79. Bača) - Kraus (71. Konečník), Šmahaj, Zúbek, Malár - Vyskočil (87. Zapletal), Žůrek

Lukáš Vojtěch / Petr Pánek, FotbalPortal.cz

Nejnovější články