Zpět na » » Mojmír Chytil ze Slavie je ligovým hráčem měsíce

Mojmír Chytil ze Slavie je ligovým hráčem měsíce

Mojmír Chytil ze Slavie je ligovým hráčem měsíce © slavia.cz - Mojmír Chytil

0

Líbilo se

01.03. - Ve středešním derby předvedl neskutečný výkon, u 1 gólu asistoval. Mojmír Chytil vstoupil do jara v obrovské formě a důkazem je pro něj i ocenění pro hráče měsíce února ve Fortuna Lize. Po 5 vstřelených gólech, nejrychlejším hattricku v historii a poodbně je to pro olomouckého odchovance jednoznačně zasloužené ocenění. Říká si i o Euro.

Mojmíra Chytila vychovala Sigma Olomouc. Pomálu sbíral starty, pár gólů také dal, ale pořádně se nastartoval až v Pardubicích v rámci hostování. Dal 5 gólů za půl roku a Olomouc ho stáhla. Ve zbytku sezóny už nepřesvědčil, ale v dalším ročníku přesně mířil 12x, dostal se do reprezentace a dal hattrick při svém debutu. Už od loňské zimy bylo jasno o tom, kde skončí. Upsal se Slavii, kterou oficiálně posílil v létě. V Edenu se zabydlel skvěle, zamilovali si ho i fanoušci. V Evrooské lize byl jednou hráčem kola, podruhé tomu byl blízko. Celkem to dělá 15 gólů a 5 asistencí za 33 zápasů.

Fantasticky vstoupil také do jarní části sezóny, kdy nejdríve gólem přispěl k vydřené remíze ve Zlíně, trefil se i do sítě Karviné o kolo později a především hattrickem rozsekl zápas s Pardubicemi. Jednalo se o nejrychlejší hattrick v historii Fortuna Ligy. Stačilo mu na to 8 minut. Famózní formu potvrdil i ve středu v pohárovém derby, když odlítal šílených 120 minut a asistoval na gól Schranze. Absolutně po zásluze tak byl zvolen hráčem měsíce února ve Fortuna Lize s 5 vstřelenými góly. Zároveň rozhodně motá hlavu Ivanu Haškovi před německým Eurem.

Mojmír Chytil

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články