Zpět na » » Slavie bez problémů vyhrála na hřišti Karviné

Slavie bez problémů vyhrála na hřišti Karviné

Slavie bez problémů vyhrála na hřišti Karviné © @slavia.cz - Fotbalisté Slavie

0

Líbilo se

18.02. - REVIEW Slavia Praha napravila dojem z minulého utkání, když dokázala bez problému zvítězit na hřišti Karviné o tři branky. Sešívaný brankář si přitom odnesl čisté konto, i když hned na začátku lehce chyboval.

Už ve 3. minutě totiž Aleš Mandous nestihl včas odehrát míč a skvěle presující Karviná málem využila jeho zaváhání. Naštěstí pro Slavii se podobné situace již neopakovali, Karviná se během utkání dostala jen do minima vyložených šancí.

Dvě branky do 20 minut

Oproti tomu sešívaní otevřeli v 15. minutě skóre, když si po centru Ivana Schranze srazil míč do branky Amar Memič. Jen o chviličku později proměnil další šanci Mojmír Chytil, který po svém náběhu dokázal prostřelit vyběhnuvšího brankáře Karviné přízemní střelou mezi nohy. Po 17. minutách tak bylo utkání takřka rozhodnuto a trochu se zvolnilo. Do konce prvního poločasu se již nic zásadního nestalo.

Hned na začátku toho druhého byl v pokutovém území tvrdě atakován Mojmír Chytil, který poměrně dlouho ležel s bolestmi na zemi. Po zkoumání VAR nenašel žádný nedovolený zákrok a hra mohla pokračovat. Chytil se naštěstí po chvíli vrátil na hřiště bez zranění.

Volný metr rozhodčích

Rozhodčí Szikszay v tomto utkání zvolil trochu volnější metr. Je to od začátku jarní části znatelný trend sudích, i když ne všichni to kvitují. Občas jsou k vidění trochu ostřejší zákroky, při kterých může hrozit zranění. Hra je sice o poznání méně rozkouskovaná, ale bohužel ne všichni rozhodčí se tohoto směru drží. Některé zákroky už navíc jsou až těsně za hranou.

Naděje do budoucna Malick Diouf

Ale zpět k utkání. Slavie byla i nadále znatelně aktivnější a vypracovávala si daleko více šancí. Jedním z těch nejaktivnějších na ploše byl jednoznačně senegalský fotbalista Malick Diouf, který je jednou z nejnovějších posil sešívaných. Ten nakonec dokázal jednu ze svých šancí proměnit a v 80. minutě přesným zakončením upravil stav na 3:0.

Zároveň jednoznačně ukázal svůj potenciál do budoucna, kdy by se postupně mohl propracovat mezi nejzajímavější jména české ligy. I vzhledem k velice dobrému výkonu nakonec odehrál celých 90 minut. Zápas tak nakonec skončil bezproblémovou výhrou Slavie 0:3. Jedním z nejlepších hráčů Karviné byl přitom paradoxně brankář Dominik Holec, který dokázal chytit řadu dalších vyložených šancí.

MFK Karviná - SK Slavia Praha 0:3

Branky: 15. Memić (vl.), 17. Chytil, 80. Diouf

MFK Karviná: Holec - Fleišman, Ražnatović (80. Bielan), Krčík, Traore (80. Svozil) - Vinicius (59. Doležal), Memić, D. Žák (59. Ayaosi), Budínský (C) - Čavoš, Ezeh (46. Akinyemi)

SK Slavia Praha: Mandous - Holeš (C), Ogbu, Zima - Douděra, P. Ševčík (90. Vlček), Oscar (86. Zmrzlý), Diouf - Wallem (66. Provod) - Chytil (66. Tijani), Schranz (66. Van Buren)

Lukáš Loužecký / fotbalportal.cz

Nejnovější články