Zpět na » » Durosinmi do Premier League? Chce do Bundesligy

Durosinmi do Premier League? Chce do Bundesligy

Durosinmi do Premier League? Chce do Bundesligy © fortunaliga.cz - Durosinmi si svůj čas v Plzni náramně užívá, dokud může

0

Líbilo se

18.11. - Objev sezóny vzkvétá v Plzni. Teprve 20letý talentovaný útočník Rafiu Durosinmi je po 9 gólech a 6 asistencích v 1. české lize lákán na mnohem lepší adresy. I přes zranění ho chtěl Brighton, ale hráč má jiné představy. Chce zalepit díru za Kolo Muanim ve Frankfurtu. Co bude dál?

Z Nigérie do Česka

Jen malý odstavec z jeho historie: v mládí začínal v Unique Football Academy Lagos, odkud odešel do Box2Box FC. Malý tým v Nigérii s asi nejhorším logem týmu, co jsem viděl. Grafický designér měl asi pauzu. Každopádně po jeho posunu do prvního týmu, o kterém na internetu není moc zmínek se přesunul do Karviné. Občas si zahrál i ve Fortuna lize, naplno začal zářit až v minulé sezóně. V zimě hostoval ve Viktorii Plzeň, která ho koupila natrvalo. Září za ně a ostatní kluby se už předhánějí v nabídkách.

I přes všechna zranění

Nigerijec je ale, jak je známo, na delší čas zraněný. Zranil se v Liberci, kde se srazil s vlastním brankářem Mariánem Tvrdoněm. Nejspíš nastoupí znova do zápasu až na jaře, přece jenom poškozené kolenní vazy je celkem vážné zranění.

Vzhůru do Anglie Německa!

Podle britského portálu Daily Mail by měl Durosinmi stát kolem 10 milionů eur. Brighton o něj má zájem, především kvůli tomu, aby měli kým nahradit superhvězdu Evana Fergusona, o kterého má zájem nejeden anglický celek. Ale Durosinmi chce do Eintrachtu Frankfurt, kde by možná hrál o něco víc, což je pro hráče v jeho věku důležité. Ano, měl by konkurenci, ale zkuste porovnat Alaria, Marmoushe a Ngankama s Welbeckem, Joaem Pedrem a Fergusonem.

No, bude to ještě zajímavá jízda. Zůstaňte naladění, neboť vám už brzo zase přineseme další update o jeho situaci.

David Janák / dailymail.co.uk

Nejnovější články